NBA: Miami u finalu Istoka, James opet nosio Lakerse

09 Ruj 2020

Prvi nositelji Zapadne konferencije NBA lige, košarkaši Los Angeles Lakersa poveli su sa 2-1 protiv Houston Rocketsa 112-102 pobjedom u trećoj utakmici konferencijskog polufinala doigravanja te ih od prolaska u finale dijele još dvije pobjede.

Lakerse je do nove pobjede predvodio LeBron James sa 36 koševa, od čega čak 29 u prvom poluvremenu, sedam skokova, pet asistencija i četiri atraktivne blokade, Anthony Davis je dodao 26 ubačaja, 15 skokova i šest asistencija, dok je Rondo utakmicu završio sa 21 poenom, od toga 12 u posljednjoj četvrtini, uz devet asistencija. Kod Rocketsa, koji su imali samo šest strijelaca, najefikasniji su bili James Harden sa 33 pogotka te po devet skokova i asistencija i Russell Westbrook sa 30 koševa, osam skokova i šest asistencija.

Ranije su igrači Miami Heata izborili su plasman u finale Istočne konferencije, oni su u drugom krugu sa 4-1 u pobjedama izbacili momčad koja je u ligaškom dijelu sezone imala najbolji omjer pobjeda i poraza, Milwaukee Buckse. Miami je u petom susretu iskoristio neigranje najboljeg igrača Milwaukeea Giannisa Antetokounmpa i slavio sa 103-94.

Jimmy Butler (10 skokova) i Goran Dragić sa po 17 i Jae Crowder sa 16 koševa predvodili su Heat, dok su najučinkovitiji kod Bucksa bili Khris Middleston sa 23, DiVicenzo sa 17 i Brook Lopez (14 skokova) sa 15 ubačaja.

Miami će u finalu Istoka igrati protiv pobjednika susreta između branitelja naslova Toronto Raptorsa i Boston Celticsa u kojemu Celticsi vode sa 3-2 u pobjedama.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...