NBA: Novi poraz Jazza, Bogdanović ubacio 17 poena

27 Velj 2021

Prva momčad Zapada i lige, Utah Jazz, nanizala je 11 pa devet slavlja u 2021. godini, ali je sad izgubila već drugi put u četiri utakmice. Bolji od Jazzera bio je prošlosezonski finalist Miami Heat (124:116).

Kroz veći tijek utakmice su momčadi bile u egalu uz uglavnom blagu prednost Heata, ali je u posljednjoj četvrtini nakon 103:103 krenula 11:4 serija Heata koja je pobjedničku ekipu odvojila i donijela slavlje iako je Bojan Bogdanović tricom poveo pokušaj povratka koji nije uspio.

Heat je slavio sa 124:116 te je u velikom nizu pobjeda i približava se liniji od 50 posto uspješnosti jer je na 16-17 omjeru, a s 33 poena ga je predvodio Jimmy Butler. On je dodao i 10 skokova te osam asistencija, a 26 poena je ubacio Goran Dragić Kod Jazza je 30 poena ubacio Donovan Mitchell, dok je drugi strijelac momčadi bio Bogdanović koji je za 30 minuta na parketu ubacio 17 (5/11 iz igre, 3/7 trica, 4/4 bacanja), a uhvatio je i dva skoka.

Mnogo manje individualno uspješan, ali s pobjedom u džepu bio je Ivica Zubac. Njegovi su Clippersi, kao i Lakersi i Sunsi iskoristili kiks Jazza te su upisali pobjede i smanjili jaz u odnosu na prvu momčad Zapada. Clippersi su bili uvjerljivi sa 199:99 protiv Memphisa kojem su se osvetili za poraz od samo dan prije.

Najraspoloženiji u visokoj pobjedi bio je Kawhi Leonard s 30 poena, devet skokova i sedam asistencija uz čak šest dvoznamenkastih suigrača. Zubac nije bio među njima jer je svojih 19 minuta na parketu iskoristio za tek tri poena (1/2 iz igre, 1/2 bacanja), ali je opet bio skakački raspoložen s osam uhvaćenih lopti, a podijelio je po dvije asistencije i blokade.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...