NBA: Nuggetsi sve bliže vrhu Zapada, Netsi čuvaju vrh Istoka

02 Tra 2021

U derbiju večeri u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi Denver Nuggetsi su kao gosti svladali Los Angeles Clipperse sa 101-94, a hrvatski centar Ivica Zubac je za domaći sastav postigao osam koševa uz četiri skoka, jednu asistenciju i dvije blokade za nešto manje od 29 minuta provedenih u igri.

Nuggetsi su dominirali prvim poluvremenom i početkom nastavka te su sredinom treće četvrtine imali 16 pogodaka prednosti (71-55), no tada je proigrao Kawhi Leonard te ponajviše zahvaljujući njemu Clippersi su se nešto manje od sedam minuta prije isteka vremena približili na samo poen zaostatka (84-83). No, do potpunog preokreta nije došlo, Nikola Jokić i Jamal Murray pogodili su trice u pravo vrijeme za novo odvajanje gostiju koji igraju u odličnoj formi, ovo im je 13. pobjeda u posljednjih 16 nastupa. S druge strane, Clippersi su izgubili drugi susret zaredom.

Kod Nuggetsa najefikasniji je bio Murray sa 23 ubačaja, dok je Leonard uz 24 koša sakupio i 12 skokova za Clipperse.

Ovom pobjedom Nuggetsi su se izjednačili s Los Angeles Lakersima na četvrtom mjestu Zapadne konkerencije s omjerom pobjeda i poraza 30-18, dok su Clippersi treći sa 32-18.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u četvrtak:

LA Clippers - Denver        94-101
Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 28:55 minuta i postigao 8 koševa (šut zadva 3-5, slobodna bacanja 2-2) uz 4 skoka, 1 asistenciju i 2 blokade
San Antonio - Atlanta      129-134 (dva produžetka)
Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio
Detroit - Washington       120-91
Cleveland - Philadelphia    94-114
Brooklyn - Charlotte       111-89
Miami - Golden State       116-109
New Orleans - Orlando      110-115 (produžetak)

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...