Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Nurkić opet upisao double - double, veliki povratak Jamesa

06 Velj 2022

Aktualni NBA prvaci Milwaukee Bucksi su uvjerljivom pobjedom 137-108 u Portlandu započeli turneju od četiri gostovanja na Zapadu, na kojem ih očekuju još dvije utakmice u Los Angelesu te dvoboj protiv Sunsa u Phoenixu.

Bobby Portis je u svojih 30 koševa ugradio šest trica, a Giannis Antetokounmpo je za pobjednike dodao 29 poena, devet skokova i šest asistencija. Ben McLemore i Anfernee Simons su postigli po 19 koševa, a Jusuf Nurkić je imao 11 poena i 10 skokova za Trail Blazerse koji su doživjeli peti uzastopni poraz.

Nakon pet utakmica izbivanja LeBron James se vratio u momčad Los Angeles Lakersa i svojim 'triple-double' učinkom (29 koševa, 13 skokova, 10 asistencija) dao veliki obol u domaćoj pobjedi 122-115 protiv New York Knicksa ostvarenoj u produžetku.

Dok Jamesa nije bilo zbog otekline u koljenu, Lakersi su u pet utakmica doživjeli četiri poraza.

"On je nevjerojatan. Čini mi se da mu je odmor dobro došao. Nismo željeli da igra 39 minuta, ali i produžetak je na to utjecao", izjavio je trener Lakersa Frank Vogel nakon dvoboja u kojem je njegova momčad dvije minute prije kraja prvog poluvremena bila u zaostatku od 21 poena (47-68), da bi već u osmoj minuti treće četvrtine došla do prvog vodstva na utakmici (80-79).

Lakersi su do pobjede mogli i bez dodatnih pet minuta, jer su na 1:17 minuta prije isteka osnovnog dijela utakmice imali +7 (110-103). No, tricama Evana Fourniera i RJ Barretta, koji je imao i jedno zakucavanje, Knicksi su uspjeli izboriti produžetak (111-111), nakon što je James promašio tricu za pobjedu. U dodatnih pet minuta Lakersi su momčadskim naporom nadigrali Knickse sa 11-4 i došli do 26. pobjede u sezoni (26-28).

Malik Monk je ubacio 29 poena za pobjednike, a Anthony Davis je imao 28 koševa, 17 skokova, četiri blokade i tri ukradene lopte.

Pregled rezultata utakmica i aktualnih ljestvica u NBA ligi:

NBA rezultati, 5.2.
Portland - Milwaukee       108-137
Sacramento - Oklahoma City 113-103
Charlotte - Miami           86-104
Washington - Phoenix        80-95
LA Lakers - New York       122-115 (produžetak)
Orlando - Memphis          115-135

KOŠARKA

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

03 Lis 2024

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...