NBA: Nurkić šesti put zaredom upisao double - double

26 Sij 2022

Minnesota Timberwolvesi upisali su osmu pobjedu u zadnjih 11 susreta, svladavši Portland Trail Blazerse 109-107. Pobjednički koš tri sekunde prije isteka vremena ubacio je D'Angelo Russell, koji je utakmicu završio sa 22 poena. No, najbolji strijelac u redovima Minnesote bio je Anthony Edwards sa 40 koševa.

Jusuf Nurkić je za Portland upisao 20 koševa i 14 skokova, a Nassir Little dodao je 20 poena. Po prvi put u svojoj NBA karijeri šest mečeva u nizu je završio sa double-double učinkom.

Iako su gubili sa 35 koševa razlike u drugoj četvrtini Los Angeles Clippersi su dobili Washington Wizardse sa 116-115. Pobjedu je u u zadnje dvije sekunde donio Luke Kennard, koji je ubacio tricu i dodatno slobodno bacanje nakon prekršaja na njemu.

Ovo je drugi najveći preokret u povijesti lige, po čemu su se Clippersi izjednačili sa Sacramento Kingsima, koji su 2009. protiv Chicago Bullsa nadoknadili također 35 poena zaostatka.

Luke Kennard je utakmicu završio sa 25 poena, a Amir Coffey zabio je 29 koševa. Hrvatski centar Ivica Zubac imao je loš učinak, u 12 minuta na terenu ubacio je 2 koša iz slobodnih bacanja (šut 0-5), te tome dodao 4 skoka i 2 asistencije.

Kod domaćih Washington Wizardsa, kojima je ovo bio četvrti uzastopni poraz, Bradley Beal je ostvario 23 poena i 9 skokova, a Kyle Kuzma 19 koševa i 12 skokova.

Košarkaši Los Angeles Lakers noćas su u gostima pobijedili Brooklyn Nets 106-96 nakon što su vodili većinu utakmice, a u posljednju četvrtinu su ušli sa 14 koševa prednosti. Domaćini su i u zadnjoj dionici stalno bili na dvoznamenkastom zaostatku. Dobitak za Lakerse je i povratak centra Anthonyja Davisa, koji je propustio 17 utakmica zbog ozljede koljena.

Lakerse je do pobjede predvodio LeBron James sa 33 koša, 7 skokova i 6 asistencija. Malik Monk ubacio je 22 poena pogodivši šest trica, Russell Westbrook dodao je 15, a Carmelo Anthony 13 koševa.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...