NBA: Odlična partija Nurkića, solidni Zubac

14 Sij 2021

Portland Trail Blazersi savladali su kao gosti Sacramento Kingse rezultatom 132:126 uz odličan nastup Jusufa Nurkića u pobjedničkom timu.

Bh. centar je ubacio 18 poena (10 u posljednjoj četvrtini) i uhvatio je 12 skokova, a imao je tri blokade i dvije ukradene lopte za 30 minuta na parketu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Damian Lillard sa 40 poena, CJ McCollum je ubacio 23, a obojica su potrošila čak 23 lopte. Sa druge strane kod Kingsa De'Aaron Fox je ubacio 29, a Buddy Hield 26 poena.

Čitlučanin Ivica Zubac pružio je solidnu partiju za svoje LA Clipperse, koji su noćas svladali New Orleans Pelicanse sa 111-106. Zubac je upisao 9 koševa (šut 3-3), 7 skokova i 1 asistenciju u skoro 22 minute igre.

Clipperse su do pobjede predvodili Kawhi Leonard s 28 i Paul George s 27 poena.

Dallas Mavericksi pobijedili su u gostima Charlotte Hornetse sa 104-93, a ponovno se istaknuo Luka Dončić. Za 35 minuta zabio je 34 koša uz 13 skokova, devet asistencija i četiri blokade.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...