NBA: Phoenix Sunsi poveli 1-0, briljirao Chris Paul

07 Srp 2021

U prvoj utakmici finala doigravanja NBA lige noćas su košarkaši Phoenix Sunsa na domaćem terenu svladali Milwaukee Buckse sa 118-105 i poveli 1-0 u seriji na četiri pobjede.

U trećoj četvrtini Phoenix se odvojio i imao je u nekoliko navrata 20 koševa prednosti, a u uoči zadnje četvrtine 17 koševa viška (92-75). Milwaukee je u zadnjoj četvrtini uspio doći na minus od sedam poena (94-101), ali ubrzo se Phoenix vratio na dvoznamenkastu prednost i pobijedio sa 13 koševa razlike (118-105).

Phoenix je do pobjede predvodio Chris Paul sa 32 koša i 9 asistencija. Devin Booker ubacio je 27 poena, a centar Deandre Ayton upisao je  22 koša i 19 skokova. Hrvatski reprezentativac u dresu Sunsa Dario Šarić odigrao je samo dvije i pol minute i ostvario jedan skok.

Iako su američki mediji najavili da najbolji košarkaš Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo zbog ozljede koljena vjerojatno neće nastupiti u prvoj utakmici finala, grčki krilni centar ipak je odigrao 35 minuta, te je ostvario 20 koševa (šut 6-11) i 17 skokova. No, najbolji strijelac Bucksa bio je Khris Middleton sa 29 poena, a centar Brook Lopez dodao je 17.

Sljedeća utakmica je također u Phoenixu u petak, 9. srpnja (u 03:00 sata po hrvatskom vremenu).

Milwaukee je svoj jedini naslov osvojio 1971. godine, a zadnje finale igrali su 1974. Bilo je to doba kada su za Buckse igrale velike zvijezde NBA lige Kareem Abdul-Jabbar i Oscar Robertson.
 Sunsima je ovo treće finale NBA lige (1976, 1993, 2021). U zadnjem 1993. godine predvodio ih je Charles Barkley koji je bio u toj sezoni najkorisniji igrač lige, ali u finalu su izgubili sa 2-4 u pobjedama od Jordanovih Chicago Bullsa. Hina

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...