NBA: Velika pobjeda Warriorsa u Memphisu

02 Svi 2022

Teško izborenu, ali veliku pobjedu ostvarili su Golden State Warriorsi u prvoj utakmici konferencijskog polufinala doigravanja za NBA prvaka svladavši u Memphisu domaće Grizzliese sa 117-116.

U dramatičnoj završnici sve se vrtilo oko Klaya Thompsona koji je 39.7 sekundi prije kraja izborio "mrtvu loptu", a potom na 36.6 sekundi do sirene pogodio, pokazalo se, pobjedničku tricu za 117-116.

Sjajnu utakmicu je za Warriorse odigrao Jordan Poole koji bio najbolji igrač pobjednika sa 31 košem, devet asistencija i osam skokova. Stephen Curry je postigao 24 poena, pogodivši pet trica iz 12 pokušaja, ali je zadnje tri promašio. Andrew Wiggins je dodao 17 koševa uz osam skokova, a Thompson je završio sa 15 poena šutirajući iz igre 6/19.

Svakako valja istaknuti i da je gostujuća momčad cijelo drugo poluvrijeme igrala bez Draymonda Greena koji je zbog grubog prekršaja zaradio isključenje 78 sekundi prije kraja druge četvrtine.

Ja Morant je bio na rubu "triple-double" učinka sa 34 koša, 10 asistencija i devet skokova. Najbolju utakmicu u NBA karijeri odigrao je Jaren Jackson Jr. koji je postigao 33 koša, šutirajući za tricu 6/9, a tome je dodao i 10 skokova. Značajan doprinos da je i De'Anthony Melton sa 14 poena i sedam skokova, dok je 12 poena uz devet skokova imao Brandon Clarke. Memphisu je za pobjedu nedostajao bolji napadački učinak Dillona Brooksa (osam poena, šut 3/13) i Desmonda Banea (devet poena, šut 3/10).

Druga utakmica serije na rasporedu je u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu (3.30 sati), a ponovno će se igrati u FedEx Forumu u Memphisu.  Hina

Rezultati prvih utakmica drugog kruga doigravanja za NBA prvaka odigranih u nedjelju.

NBA doigravanje - drugi krug
ISTOČNA KONFERENCIJA
Boston Celtics (2) - Milwaukee Bucks (3)             89-101
(Milwaukee vodi sa 1-0 u seriji na četiri pobjede)

ZAPADNA KONFERENCIJA
Memphis Grizzlies (2) - Golden State Warriors (3)   116-117
(Golden State vodi sa 1-0 u seriji na četiri pobjede)

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...