Dnevni.ba - PRELOADER

Od posljedica utapanja u jezeru preminuo i drugi mladić iz Livna

04 Kol 2024


Od posljedica utapanja u jezeru preminuo i drugi mladić iz Livna

LIVNO, (FENA) - Od posljedica utapanja u jezeru u nedjelju je na Odjelu za anesteziju, reanimaciju i intenzivno liječenje SKB Mostar preminuo 18-godisnji J.M. iz Livna.

Mladić je izgubio bitku za život usprkos silnim naporima liječnika Odjela za anesteziju, reanimaciju i intenzivno liječenje, gdje je bio hospitaliziran od nedjelje. Njegov stariji brat 24-godisnji A.M. je od posljedica utapanja preminuo u SKB Mostar dva dana nakon hospitalizacije i borbe liječnika za njegov život.

Naime, djelatnici PP Livno u nedjelju, 28. srpnja, oko 18.50 sati intervenirali su na dojavu da se na jezeru Mandek pored Livna utapaju dvije muške osobe za koje se kasnije uspostavilo da su braća.

 U jezero je prvi ušao 18-godišnjak, koji se odmah počeo utapati. Njegov stariji brati pokušao ga je spasiti, ali kako su obojica bili loši plivači, ubrzo su nestali u jezeru. Drugi kupači izvadili su iz jezera najprije mlađeg brata, a malo kasnije i starijeg.

Na mjesto događaja izišli su djelatnici PU Livno i Hitne medicinske pomoći DZ Livno te pružili liječničku pomoć (reanimaciju) dvojici mladića. Vozilima HMP DZ Livno odmah su prevezeni u Županijsku bolnicu u Livno, gdje im je nastavljeno pružanje liječničke pomoći, te su potom upućeni u SKB Mostar na daljnje liječenje gdje su i preminuli.

Vijesti


Nadbiskup Vukšić predvodi euharistijsko slavlje na Uskrs:Vjerujemo u uskrsnuće tijela i život vječni

SARAJEVO - Katolički vjernici širom svijeta, pa tako i u Bosni i Hercegovini, danas obilje...

20 Tra 2025

Papa Franjo čestitao Uskrs, pozvao na primirje u Gazi

VATIKAN - Papa Franjo, koji se još uvijek oporavlja, pojavio se u nedjelju malo iza podnev...

20 Tra 2025

Prosvjedi protiv Trumpa širom SAD-a

WASHINGTON - Tisuće demonstranata okupile su se u subotu u Washingtonu i drugim gradovima &scaron...

20 Tra 2025