Dnevni.ba - PRELOADER

Olimpijski plamen na putu po 859 gradova Japana

04 Stu 2020


Olimpijski plamen na putu po 859 gradova Japana

Olimpijski plamen započeo je put po Japanu gdje će se u Tokiju sljedeće godine održati ljetne olimpijske igre odgođene zbog pandemije koronavirusa.

Igre su se trebale održati ovo ljeto no zbog pandemije, koja je uzrokovala otkazivanje i odgodu brojnih sportskih događanja,  pomaknute s na sljedeću godinu i održat će se od 23. srpnja do 8. kolovoza. Baklja će najprije biti izložena u 14 prefektura prije nego što počne njezino putovanje u ožujku.

Na put po Japanu su krenule dvije olimpijske baklje - prva za Olimpijske igre, a druga za Paraolimpijske igre, koje će se održati između 24. kolovoza i 5. rujna 2021. godine.

Put olimpijske baklje trajat će 121 dan, a putovat će kroz svih 47 japanskih prefektura i 859 gradskih središta. Baklja za Paraolimpijske igre obići će zemlju u kolovozu. Hina

OSTALI SPORTOVI


“VIVIA RUN&MORE WEEKEND"

PROLJEĆE JE, SVI PUTEVI VODE U BANJALUKU: 8. “Vivia Run&More Weekend" / Banjaluka, 24-25. maj

Majski vjetrovi nose nove boje po starim slikama, iznova i iznova obnavljajući stalnu postavku u ...

18 Tra 2025

FORMULA 1

Zbog njega je Bahrein bio najznačajniji F1 vikend za BiH ikad!

Piše: Slaven Nikšićdesk@dnevni-list.ba Sjetit ćete se vjerojatno pojedinih trkača iz regije na s...

16 Tra 2025

Stonoteniseri Mostara nakon naslova prvaka osvojili i Kup BiH

ILIJAŠ – Stonoteniseri Mostara osvojili su Kup Bosne i Hercegovine za sezonu 2024/20...

13 Tra 2025