Prce i Kukrika, čapljinska dobitna kombinacija za titulu prvaka Kosova

25 Lip 2020

Prce i Kukrika, čapljinska dobitna  kombinacija za titulu prvaka Kosova

Jedna od rijetkih aktivnih europskih rukometnih liga, kosovska Superliga, je nastavljena nakon što su ublažene mjere restrikcija zbog pandemije koronavirusa, a u utorak večer su se titulom prvaka okitili rukometaši Besa Famgas koje predvode Čapljinci Nikola Prce i Ante Kukrika.

U polufinalu prvenstva Besa Famgas je dva puta pobijedila Kastrioti koji s klupe vodi bosanskohercegovački trener, bivši izbornik našeg A tima, Kasim Kamenica, da bi jednak skor ponovili i u finalu gdje su bili bolji od Prištine (38:26 i 29:25).

Prilikom dodjele pehara za prvaka kapetan momčadi Nikola Prce je pozvao svog sugrađanina iz Čapljine, Antu Kukriku, da on prvi podigne pehar osvajača prvenstva. Kukrika je ranije tri godine bio kapetan Besa Famgas, u ovom klubu je odigrao svoju sedmu sezonu te osvojio sedmu uzastopnu titulu prvaka Kosova, dok će sljedećeg vikenda juriti svoj šesti naslov najboljeg u Kupu Kosova.

- Zasitio sam se igranja na Kosovu i sigurno odlazim po završetku sezone, odnosno završnice Kupa. A u ovom trenutku sam najbliže i opciji da potom završim karijeru, kazao je 38-godišnji Kukrika.

Iza njega je zaista bogata rukometna karijera jer je nastupajući za 12 klubova u 9 zemalja osvojio 22 titule, a smiješi mu se i 23. Osvojio je 11 naslova prvaka, 10 titula osvajača Kupa i trofej najboljeg u afričkoj Ligi prvaka.

Kukrika je bio suigrač Prci u Čapljini kod trenera Dragana Sutona, potom rukometnoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine, libanskom As Sadu i kosovskoj Besi Famgas.

Nikola Prce je u Besa Famgas stigao ove sezone i odmah se okitio naslovom prvaka kao kapetan momčadi. Rukometaš koji će u kolovozu napuniti 40 godina je najavio da najvjerojatnije ostaje u ovom klubu i sljedeće sezone.

- U pregovorima smo i najvjerojatnije ostajem i sljedeće sezone u Peći, kazao je Prce.

Na čelu sa dvojicom Čapljinaca Besa Famgas i u polufinalu Kupa u subotu ima jednakog protivnika kao u polufinalu prvenstva, Kastrioti Kasima Kamenice. Ukoliko pobijede, a izraziti su favoriti, u nedjelju će igrati za titulu u Kupu Kosova. Domaćin završnice je Priština koja u polufinalu igra protiv Trepče. Er.B.

Cabanasova prva titula

Na klupi Besa Famgas je španjolski trener Javier Cabanas koji je na mjesto šefa struke stigao nekoliko dana prije pandemije, 9. ožujka, pa je debitirao tek tri mjeseca poslije.

- Ovo je moja prva titula kao trener i zato sam jako sretan, sad je želimo potvrditi sa naslovom u Kupu. Uz Srbiju i Crnu Goru vjerojatno smo jedina aktivna rukometna liga u Europi, kazao je Javier Cabanas.