Dnevni.ba - PRELOADER

Richard Grenell žestoko napao Aljbina Kurtija

03 Velj 2025


Richard Grenell žestoko napao Aljbina Kurtija
Richard Grenell

Izaslanik američkog predsjednika Donalda Trumpa za specijalne misije Richard Grenell optužio je premijera Kosova Aljbina Kurtija da laže građane Kosova da je blizak sa SAD-om i konstatovao da je cijela međunarodna zajednica protiv njega.

Nekoliko dana pred parlamentarne izbore na Kosovu Grenell je na platformi X-u napisao da je Trumpova administracija radila i nastavit će da radi na miru za sve na Balkanu.

“Ali potrebni su nam pouzdani partneri. Kurtijeva vlada nije bila kredibilna tokom Trumpovog prvog mandata, kao ni tokom Bidenovog mandata. I republikanci i demokrate dosljedno su kritikovali Kurtija zbog preduzimanja jednostranih akcija koje destabilizuju region. Kao i EU i NATO. Međunarodna zajednica je ujedinjena protiv Kurtija”, napisao je Grenell, prenosi N1.

Prema njemu “američke kompanije se šire u Albaniji i Srbiji, ali se na Kosovu ne šire zbog Kurtija”.

“Kurti je također bio protiv svake američke ideje koju su ponudili predsjednici Clinton, Bush, Obama, Biden i Trump. Retorika koju Kurti sada koristi, tvrdeći da je blizak SAD-u i bolji od svih drugih kosovskih vlada, apsolutno je lažna. Ne dajte se zavarati”, napisao je Grenell.

 

Vijesti iz svijeta


Cijene nafte stabilizirale se iznad razine od 64 dolara

Cijene nafte stabilizirale su se u petak na međunarodnim tržištima iznad razine od 64 dola...

03 Lis 2025

Trump pretvorio blokadu vlade u oružje: "Napravit ću stvari koje će biti nepovratne"

TIJEKOM prethodne obustave rada američke vlade 2019. godine, tadašnji predsjednik Donald T...

03 Lis 2025

Njemačka vojska će pomoći u obrani od dronova nakon incidenta u Munchenu

Njemačka vojska planira pomoći u obrani civilnog sektora od dronova pružanjem administrativne pot...

03 Lis 2025