Dnevni.ba - PRELOADER

RS prodaje entitetske trezorske zapise vrijedne 20 miliona KM

09 Kol 2020


RS prodaje entitetske trezorske zapise vrijedne 20 miliona KM

Republika Srpska (RS) planira da 17.augusta proda entitetske trezorske zapise kako bi osigurala novac za budžetske rashode.

Rok dospjeća tih kratkoročnih hartija od vrijednosti je godinu dana, a nije određena valutna klauzula.

U pitanju je 64. aukcija trezorskih zapisa, koja će biti održana na Banjalučkoj berzi, po kamatnoj stopi euribor +1,75 posto, navedeno je u rješenju entitetskog Ministarstva finansija.

Od početka godine to je peta prodaja kratkoročnih hartija od vrijednosti RS.

U aprilu je entitet prodao trezorske zapise vrijedne oko 40 miliona KM, iako je planirani iznos zaduženja bio 50 miliona.

BIH


MIROVINE

Danas isplata mirovina za lipanj

Mirovine za mjesec lipanj 2025. bit će isplaćene preko jedinstvenog računa riznice Federacije BiH...

1 h 10 min

MED

Pčelari u BiH se suočavaju s posljedicama klimatskih promjena

Nepovoljni klimatski uvjeti sve više se negativno odražavaju na pčelarstvo na području općine San...

2 h 16 min

Reformska agenda: Što stoji na putu pristupa BiH dodatnim sredstvima EU?

Dok susjedne države već povlače prve milijunske tranše iz Plana rasta za Zapadni Balkan, B...

2 h 21 min