Sarajevo golovima Tatara prošlo u drugo pretkolo Lige prvaka (VIDEO)

19 Kol 2020

Nogometaši Sarajeva su u prvom pretkolu Lige prvaka savladali Connah's Quay Nomadse rezultatom 2:0 u utakmici koja je večeras odigrana u velškom Cardiffu.

Sarajevo je na početku susreta, koji je obilovao mnoštvom duela koji su u pojedinim trenucima meča bili i pregrubi, imalo veći posjed lopte ali nije uspijevalo doći do kaznenog prostora domaće ekipe.

Prvu priliku na meču imali su Nomadsi kada su imali slobodan udarac na centru. Uslijedila je tipična duga lopta u kazneni prostor, odbrana Sarajeva je zaboravila na špica Wildea koji je ostao sam u petercu, ali je šutirao glavom tik pored gola.

Bordo tim je poveo iz prve prave prilike. U 16. minuti Jukić je sa centra uposlio Tatara koji bježi odbrani domaće ekipe koja je neuspješno postavila ofsajd-zamku i stiže do lopte prije golmana Velšana, zaobilazi ga i šalje je u praznu mrežu za 1:0!

U 40. minuti Sarajevo je imalo dosta sreće, ali ne zbog prilike za Nomadse, već zbog toga što su mogli ostati sa igračem manje kada je Rahmanović bez ikakve potrebe u svom kaznenom prostoru nasrnuo na kapitena domaće ekipe Horana, ali mu je to arbitar Robinson "progledao kroz prste".

U samom finišu prvog poluvremena drugi put se zatresla mreža domaće ekipe kada je pogodio Jukić, ali je pogodak poništen zbog prekršaja u napadu kojeg je napravio Dupovac.

U drugom poluvremenu Sarajevo je prvi put zaprijetilo u 55. minuti kada je Rahmanović šutirao iz slobodnjaka sa 25 metara, lopta se odbila od živog zida i promijenila smjer, no otišla je pola metra pored gola Nomadsa.

U 66. minuti Sarajevo je stiglo do drugog pogotka. Nakon duge lopte pogriješila je odbrana Nomadsa, a Tatar je to iskoristio i krenuo sam ka golu domaće ekipe i sa ivice kaznenog prostora rutinski matirao Brassa za 2:0.

Do kraja susreta Bordo tim je rutinski kontrolisao igru, no dozvolio je stopostotnu priliku Velšanima u 83. minuti.

Nakon kornera lopta je pala u peterac, a Horan sa samo dva metra šalje loptu preko gola i upropaštava najbolju priliku za domaćina na utakmici.

U 89. minuti nakon kontranapada rezervista Handžić je mogao postići i treći pogodak na utakmici, no iz odlične pozicije je šutirao pored gola.

Sarajevo će u drugom pretkolu igrati u Bjelorusiji 25. ili 26. kolovoza, a rival prvaku Bosne i Hercegovine bit će Dinamo Brest.