Sarajevo uoči Veleža: Prekid na Pecari, teško da je pomogao

16 Svi 2022

Za razliku od rivala u finalu Kupa, Veleža, u Sarajevu se za četvrtak nisu najbolje pripremili – uvod nije bio savršen i to bi svakako mogao biti faktor za 90 minuta koje će odlučiti tog još jednog putnika u Europu.

Nije se Bordo tim u Širokom previše fizički potrošio, ali jeste psihički. A za to je kriv prekid – prouzročen kod rezultata 2:0 za Široki. Sarajlije su nakon što je sudac u 89. minuti poslao igrače u svlačionicu odbile nastaviti meč nakon što je su njihovi igrači, Čataković i Dupovac, pogođeni u glavu. Ispalo je da je to bio ključni moment utakmice, ali trener Dženan Uščuplić nije ga komentirao na konferenciji za novinare… - Otvaranje utakmice na nivou i kompletno prvo poluvrijeme. Smatram da smo dominirali i na kraju krajeva napravili dvije izgledne prilike iz kojih smo definitivno morali postići pogodak da bi možda utakmica otišla u drugom smjeru, izjavio je.

- Otvaranje drugog poluvremena, tih deset minuta do pogotka Širokog, mislim da smo bili u nekakvom egalu i da nas je taj gol presjekao. Izmjene koje smo napravili nisu napravile nikakvu prevagu kakvu smo očekivali, dodao je strateg Bordo tima koji je u svjetlu činjenice da u četvrtak čeka puno važnija utakmica – očekivano taktizirao.
- Neke igrače smo ostavili u Sarajevu iz tog razloga što u četvrtak igramo utakmicu sezone, tako da je to odrađeno svjesno, objasnio je.

U redu, incident na Pecari nije povezan s finalem Kupa, odvojena su to dva sportska 'eventa', ali nema sumnje da bi nemile scene iz Širokog mogle utjecati na igrače, unervoziti ih. Kao što ih je unazad par kola, a uoči gostovanja Zrinjskom koje su izgubili 0:4, unervozila medijska 'hampa' zbog tužbi prema bivšim uposlenicama kluba… s tim da je ovog puta nesretna, nepoželjna situacija prouzročena tuđom krivicom, ne lošim 'tajmingom' svjesnih pravnih poteza kluba, uz to i nepotrebno medijski eksponiranih.

Kako god bilo, Sarajevo će svoj peti trofej Kupa otkako se za isti natječu klubovi iz oba entiteta, boriti u ne baš najsretnijoj atmosferi, ali barem je struka učinila sve da najvažnije igrače poštedi prošlog vikenda… S. N.