Dnevni.ba - PRELOADER

Scholz obećao pooštriti pravila deportacije nakon napada

06 Lip 2024


Scholz obećao pooštriti pravila deportacije nakon napada
Olaf Scholz

Njemačka će pooštriti svoja pravila o deportaciji tako da veličanje terorističkih kaznenih djela bude osnova za deportaciju, rekao je u četvrtak kancelar Olaf Scholz nakon što je niz napada potaknuo pozive na oštriji stav prema migracijskoj politici.

- Svako ko veliča terorizam nije u skladu sa našim vrijednostima i treba ga deportovati - rekao je Scholz donjem domu parlamenta Bundestaga, javlja Reuters. 

On je također dodao da ministarstvo unutrašnjih poslova radi na omogućavanju deportacije kriminalaca i opasnih migranata natrag u Afganistan, javlja Fena.

Vijesti iz svijeta


JD VANCE

Srdačan razgovor Vancea i Vatikana: “Ovaj se posjet održava u delikatnom trenutku”

Američki potpredsjednik JD Vance u subotu je stigao u Vatikan gdje se sastao s visokim dužnosnici...

36 min

NJEMAČKA

Preljubnik pao s hotela u Njemačkoj bježeći od supruge

Šezdesetšestogodišnji preljubnik zadobio je teže ozljede bježeći od svoje su...

46 min

GIORGIA MELONI

Melonina prevoditeljica javno se ispričala: “Dogodila se najgora stvar za jednog prevoditelja”

Prevoditeljica koja radi za talijansku premijerku Giorgiu Meloni javno se ispričala nakon što je ...

56 min