Dnevni.ba - PRELOADER

Šesti Pirati s Kariba imat će nove glumce i priču

27 Ožu 2024


Šesti Pirati s Kariba imat će nove glumce i priču
Najavio producent

Filmski producent Jerry Bruckheimer otkrio je novosti oko šestog filma u franšizi Pirati s Kariba (eng. Pirates of the Caribbean). U filmovima iz franšize glavnu ulogu imao je Johnny Depp, koji je utjelovio legendarnog pirata Jacka Sparrowa.

Kako prenosi Collider, čini se da će šesti film biti napravljen kao reboot te neće imati veze sa Jackom Sparrowom. Bruckheimer je bio producent i na originalnom filmu, a nedavno je u razgovoru za ComicBook.com otkrio da će se snimati nastavak, ali s novim glumcima koji će ispričati nove priče. Dodao je da nije siguran hoće li se prvo snimati nastavak Pirata ili Top Guna, na kojem također radi.

"Teško je reći. Stvarno ne znamo. S Top Gunom imate glumca koji je ikoničan i briljantan. Koliko filmova snima prije nego što snimi Top Gun, ne mogu vam reći. No ponovno ćemo raditi Pirate, njih je lakše napraviti jer ne moramo čekati određene glumce", komentirao je producent, prenosi Collider.

 
Posljednji film je izašao 2017. godine
Peti film iz franšize, Pirati s Kariba: Salazarova osveta, izašao je još 2017. godine i dobio poprilično loše ocjene kritičara. Na temelju 292 recenzije, kritičari su film ocijenili sa samo 30 posto, dok ga je publika ocijenila sa 60 posto. Mnogi su kritičari bili razočarani pričom i općim dojmom filma.

Paul Whitington iz Irish Independenta napisao je: "Zapleti ovih filmova oduvijek su bili besmisleni, ali ovaj se čini jednostavno glupim." Negativnu kritiku na film napisao je i Brian Eggert iz Deep Focus Reviewa. "Ovo je nepotreban film koji na najnezanimljivije načine donosi upravo ono što publika očekuje", napisao je Eggert, prenosi index.hr.

Čak ni povratak poznatih glumaca nije pomogao da film ostavi dobar dojam na kritičare. "Orlando Bloom je nedvojbeno najbolji dio 'Pirata 5', ali ga nema ni približno dovoljno u filmu", napisala je Kirsten Acuna iz Insidera.

FILM


EMIR HADŽIHAFIZBEGOVIĆ

Novi trijumf Emira Hadžihafizbegovića u San Franciscu

Film "Lijepa večer, lijep dan" osvojio je na filmskom festivalu "Frameline49" u Sjedinjenim Ameri...

03 Srp 2025

QUENTIN TARANTINO

Quentin Tarantino tvrdi da jedan redatelj nikad nije dobio poštovanje koje zaslužuje

S obzirom  na to kako je sam definirao završnicu svoje redateljske karijere, teško je zamisliti ...

02 Srp 2025

PRIJEDOR

Sutra počinje Sedmica njemačkog filma u Prijedoru

Sedmica njemačkog filma tokom koje će biti prikazano šest filmskih ostvarenja, počet će su...

02 Srp 2025