Dnevni.ba - PRELOADER

Sigurdsson završio igračku karijeru

02 Svi 2020


Sigurdsson završio igračku karijeru

Jedan od najboljih islandskih rukometaša svih vremena Gudjon Valur Sigurdsson (40) odlučio je okončati karijeru.

"Nakon 25 godina u rukometnim dvoranama i 21 godine u reprezentaciji, odlučio sam prekinuti svoj natjecateljski put", napisao je Sigurdsson na Instagramu.

Posljednja stanica u karijeri sjajnog islandskog lijevog krila bio je Paris Saint-Germaina, koji je proglašen francuskim prvakom zbog krize uzrokovane pandemijom koronavirusa. Nosio je i dres THW Kiela, Barcelone, Rhein-Neckar Lowena, Gummersbacha, Essena i Akureyria. U dresu Barcelone je osvojio naslov prvaka Europe 2015. godine nakon pobjede protiv Veszprema postigavši šest golova u finalu. S Barcom je bio španjolski prvak 2015. i 2016. godine, dok je u njemačkoj Bundesligi postao prvak 2013. i 2014. s Kielom, a 2017. s Rhein-Neckar Löwenom.

Reprezentativna karijera mu je trajala 21 godinu, a najveći uspjeh je ostvario 2008. godine kada je s Islandom osvojio srebro na OI u Pekingu. Osvojio je i broncu na Europskom prvenstvu 2010. godine. Prije dvije godine je postao svjetski rekorder s najviše postignutih golova u utakmicama reprezentacija. Sigurdsson je tada stigao do brojke od 1.798 golova. U iduće dvije godine tu je broju povećao na 1.857 golova iz 357 utakmica.

RUKOMET


RUKOMET

U Mostaru novi ugovori, u Ljubuškom novo/staro lice

Rukometna sezona je završila ima već neko vrijeme, no klubovi ne spavaju. Oni u Hercegovini sigur...

07 Lip 2025

IZVIĐAČ

Bio je to zadnji ples 'zlatne generacije'

Drukčije teško da je moglo završiti, ali svejedno su rukometaši Izviđača mor...

27 Svi 2025

RUKOMET

Skauti slave duplu krunu

U Ljubuškom slave skoro pa savršenu sezonu. Rukometaši Izviača novi su ...

26 Svi 2025