Široki: Miroljubivi remi sa susjedima definitivno nije ono što se tražilo…

08 Svi 2023

Ne, remi definitivno nije bio rezultat koji su Širokobriježani tražili, ali uspjeli su uzeti taj bod protiv Posušja i odmah se fokusirali na ono što je pred njima – preostala tri finala u toj grčevitoj borbi za Europu.

- Željeli smo pobjedu, ali mislim kako je podjela bodova realna.

Ustvrdio je to, morao je to ustvrditi šef struke Širokog Ivica Barbarić nakon domaćih 1:1 kontra susjeda iz Posušja. Jasno, nadao se, očekivao pobjedu, trijumf koji bi olakšao borbu za Europu u kojoj Široki ne drži sve u svojim rukama – u kojoj ovisi i o drugima. Borba koja prijeti ishodom koji bi Širokobriježanima mogao donijeti neuspjeh u vidu dvije vezane sezone bez Europe, nešto na Pecari nepoznato od 2002. godine, neuspjeh koji sigurno ne bi prošao neprimijećen u godini koja bi trebala donijeti rezultatski iskorak… tako je barem najavljeno nakon što je formirana nova Uprava, a prethodno kojoj se klub pohvalio i ojačanom strukturom sponzora.

Kako god bilo, kako god bude, Široki se na remiju kontra Posušaka, koji se bore za ostanak, sigurno neće previše zadržavati. Uostalom, Barbarić je odmah nakon utakmice uoči glavne manjkavosti u igri svoje momčadi…

- Posušje je odigralo kvalitetno prvo poluvrijeme. Mi smo pravili dosta grešaka u posjedu lopte. Nismo bili dobri na odbijenu loptu. Rezultat je realan, gostima čestitam na osvojenom bodu i želim im sreću u nastavku sezone, rekao je pa se sigurno odmah podsjetio preostalih rivala.

Bit će to i dalje ugrožena Sloboda u Tuzli, manje-više sigurna Sloga na Pecari, te i dalje itekako ugroženi Leotar u Trebinju. Svaka utakmica bit će za Široki finale, svaki karton viška i ozljeda mogli bi ostaviti krupan trag – na idućoj sezoni. S. N.