Široki: Na Pecari mogu početi navijati za Zrinjski

17 Tra 2023

Na Pecari s vremena na vrijeme vidimo utakmicu za prepričavanje, a nažalost domaćina, u zadnjih par puta svaka je završila u korist rivala.

- Bila je dinamična utakmica s dosta ritma. Mislim da smo igrali dosta dobro i lijepo otvorili utakmicu. U nastavku utakmice Borac se nametnuo, ali uspjeli smo postići drugi pogodak. No, nikako ne mogu biti zadovoljan sa zadnjih pet minuta. Jako je teško na kraju ovo sve komentirati. Izgubili smo opet na naivan način, mogu samo čestitati Borcu na pobjedi, kazao je šef stručnog stožera Širokog, Ivica Barbarić.

Zapravo i dosta odmjerena izjava s obzirom na razvoj događa na terenu – na činjenicu da je Široki do 93. minute imao 2:1, da bi zatim primio dva gola i sve prosuo. Zapravo šokantniji poraz od onog protiv Zrinjskog iz 2016., kada su Mostarci preokrenuli 0:2 i na kraju slavili 4:3. Lošija utakmica, ali definitivno šokantniji poraz. Poraz koji je samo naglasio da se europske šanse Širokog, kako se sezone bliži kraju, sve više i više smanjuju… koji je naglasio krizu koja se produbila.

Jer bio je to četvrti susret u nizu bez pobjede, drugi poraz u tom periodu. Široki je i nakon osme proljetne utakmice ostao na onoj jednoj proljetnoj pobjedi (protiv Posušja), a kako je ispao iz Kupa, prolaz do Europe znatno se suzio. Do te mjere da na Pecari komotno mogu početi navijati za Zrinjski. Jer ako Zrinjski uzme dvostruku krunu, i četvrta će pozicija, na koju je Široki skliznuo nakon 26. kola, voditi na međunarodnu scenu… s tim da će trebati sačuvati i to četvrto mjesto. Jer Željezničar je na dva boda zaostatka, kao i zahuktalo Sarajevo.

Neće pomoći raspored do kraja, posebno onaj gostujući dio koji se odnosi na Željezničar, Sarajevo te ugrožene Sloboda i Leotar. Široki će, kao što je to rekao Barbarić uoči Borca, morati dublje ući u samokritiku i nekako pronaći način kako konačno odraditi jednu kvalitetnu utakmicu u kompletu – bez 'blackouta' kojih je protiv Borca, protiv Momčila Mrkajića koji je na Pecari zabio tri komada, bilo previše za jednu momčad s europskim aspiracijama.

Piše: Slaven Nikšić