Široki: Promjene u svlačionici i status 'momčadi u stvaranju' više nikoga neće zavarati

desk@dnevni-list.ba

Dileme više nema. Široki je definitivno materijal za vrh. Samo je pitanje za što će u konačnici biti dovoljno izdržljiv, za trofej ili utješnu nagradu, Europu?

Silne promjene u svlačionici i status 'momčadi u stvaranju' više nikoga neće zavarati. Jer Široki je i nakon 14. kola gore, u samom vrhu – gdje po svemu sudeći kani i ostati. A kako klub nije jasno odredio svoje ambicije, a evo, momčadi ide jako dobro, tko zna, možda na kraju opet budemo iznenađeni - krajnjim dosegom. Dotad, možemo se samo fokusirati na najsvježije partije momčadi koju je Ivica Barbarić sa svojim suradnicima od jednog blagog autsajdera preko noći pretvorio u blagog favorita.

Promašili penal, presudio Bagarić

Na Pecari se ovog vikenda odigrala mini-drama. Dinamično prvo poluvrijeme nije iznjedrilo gola, iako su i Široki i Željezničar imali svoje izrazite šanse, a domaćini us uspjeli zapucati i penal – Bender je Vukoji skinuo udarac s bijele točke. I u nastavku je sijevalo, bio je to pravi derbi, a u 61. minuti vidjeli smo i taj gol. Bagarić je sve napravio te uz malu pomoć Kosorića savladao Bendera, koji je tako drugu utakmicu zaredom primio jedan gol s kojim je njegov tim izgubio – u prošlom kolu Plave je na Grbavici srušio Zrinjski. Kako god bilo, Široki se nakon onog teškog poraza Pod Bijelim brijegom (0:3) opet vratio pobjedama pa na onu uvjerljivu kod Slobode (3:0) svezao i ovu domaću – manje uvjerljivu, ali upisanu kontra direktnog rivala za najviše pozicije.

'Nitko nije vjerovao u njih'

- Imali smo više izglednih prilika i zasluženo pobijedili u derbiju. Istina, i Željezničar je imao neke situacije koje, na našu sreću, nisu iskoristili. Dogodio se taj trenutak i potez Ilije Bagarića koji je nama donio tri boda, ali što drugo reći osim da su utakmice Širokog Brijega i Željezničara uvijek podjednake, a pobjeda je danas otišla na našu stranu, ocijenio je nakon pobjede pomoćnik u stožeru Širokog, Stanko Bubalo.
- Čestitam momcima na pobjedi, nitko nije vjerovao u njih, a oni se bore kao lavovi. Iz utakmice u utakmicu. Svakako Željezničaru želim sve najbolje u daljnjem natjecanju, dodao je Bubalo, čiji tim u dva iduća susreta čekaju gostovanja.

Slijede dva gostovanja

Najprije će se u srijedu s druge strane travnjaka naći federalni prvoligaš FAMOS, a onda za vikend i Leotar. FAMOS bi kao prvi rival u novoj Kup kampanji morao, trebao pasti, a za Leotar ćemo još vidjeti. Leotar koji se nakon niza loših rezultata vratio sigurnom pobjedom protiv Sloge (4:1) pa jučer ugostio Zrinjski, kojem će to biti čak peta uzastopna domaća utakmica u prvenstvu. I nova prilika da se pokuša iskobeljati iz uloge jednog sigurnog putnika u niži rang koju zasad zauzima. Ukratko, bit će to novi izazov za Široki, za pretendenta za najviše pozicije.