Dnevni.ba - PRELOADER

Splićanin silovao suprugu, dobio 5 godina zatvora, pao u nesvijest na sudu

24 Velj 2025


Splićanin silovao suprugu, dobio 5 godina zatvora, pao u nesvijest na sudu
Split

MUŠKARAC iz Splita, star 33 godine, osuđen je na pet godina i jedan mjesec zatvora zbog silovanja vlastite supruge. Presuda je nepravomoćna, ali po sili zakona odmah ide u zatvor.

Nakon što je predsjednik sudskog vijeća Dinko Mešin izrekao da je kriv i pročitao kaznu, muškarac je pao u nesvijest u sudnici. Pravosudni policajci morali su mu priskočiti u pomoć kako bi se vratio k svijesti, javila je Slobodna Dalmacija

Sud je utvrdio da je 20. listopada 2023. godine, nakon dobrovoljnog seksualnog odnosa, žena htjela prekinuti zbog jakih bolova i tri puta vrisnula. Optuženi ju je tada rukama uhvatio za vrat i pritisnuo svom težinom, ignorirajući njene pokušaje da ga zaustavi. Žrtva je počela gubiti zrak i gušiti se, ali on nije stao dok nije završio čin.

Ključan dokaz na suđenju bio je iskaz žrtve, koji je sudska vještakinja ocijenila vjerodostojnim i uvjerljivim nakon provedenog testiranja i vještačenja.

Osim kazne za silovanje, muškarac je osuđen i na dodatna tri mjeseca zatvora jer je policija u njegovoj kući u Imotskoj krajini pronašla ručno izrađeni pištolj i 22 komada streljiva. Sve je objedinjeno u jedinstvenu zatvorsku kaznu od pet godina i jedan mjesec.

Crna kronika


Dijete na plaži izgrizao poskok. Roditelji nisu odmah shvatili o čemu je riječ

Sedmogodišnjeg dječaka, stranog državljanina, ugrizla je otrovnica na jednoj od istarskih ...

19 Kol 2025

Zbog napada na novinara Avdu Avdića slobode lišen Abdulaziz Musa

Po nalogu dežurnog tužioca, pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo lišili su slobode Abdulaziza...

19 Kol 2025

VELIKA MEĐUNARODNA AKCIJA U VODAMA U BLIZINI FRANCUSKE

Bosanac iz Foče organizirao krijumčarenje 4,8 tona kokaina iz Južne Amerike

Zaustavljanjem i pretragom broda "GALEXYR" pronađeno je 4841 kilogram kokaina, raspoređenog u 153...

19 Kol 2025