Dnevni.ba - PRELOADER

Srbija: Prikaz sposobnosti i naoružanja Vojske Srbije

20 Ruj 2024


Srbija: Prikaz sposobnosti i naoružanja Vojske Srbije
Srbija

Prikaz sposobnosti Vojske Srbije "Zastava 2024" povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave održan je danas na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici. Uz predsjednika i vrhovnog zapovjednika Vojske Srbije Aleksandra Vučića, prikazu je nazočio i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Predsjednik Srbije je rekao da ne postoji nijedna oblast u kojoj je ta zemlja tako drastično napredovala, kao što su VS i položaj vojnika, javlja BHRT.

On je istaknuo da je na današnjem prikazu naoružanja i vojne opreme viđeno do četiri i pol puta više dronova nego prošli put, podsječajući na 1.000 dronova koji su proizvedeni u Srbiji.

Vučić je naveo da Srbija kupuje od Francuza najnoviju i najmoderniju verziju aviona Rafala, kao i da su u tijeku razgovori o paketu naoružanja koje će imati.

"To je najnovija verzija 4.1, koja je prije mjesec dana pripremljena za francusku vojsku. Dakle, najnovija i najmodernija verzija" rekao je Vučić.

Dodik: Za nas u Republici Srpskoj ovo je veoma važno

Na vježbi je nazočio i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik koji je kazao kako je prikaz impresivan. Prema njegovoj ocjeni, strategija Srbije je obrana i da Srbija nema napadačke planove.

"Ovo je impresivno. Danas možemo da vidimo kako se ostvaruju snovi i kako Srbija i njezin predsjednik vode računa o obrani zemlje. Strategija Srbije je obrana, Srbija nema ofanzivne planove.  Za nas u Republici Srpskoj ovo je veoma važno, moral koji se nakon ovakvih prikaza stvori kod naroda, najbolje govori o tome. Raduje nas svaki napredak", rekao je Milorad Dodik, prenose Novosti.rs

REGIJA


Predsjednica Kosova povjerila Albinu Kurtiju sastavljanje nove vlade

Predsjednica Kosova Vjosa Osmani u subotu je, osam mjeseci nakon parlamentarnih izbora, povjerila...

11 Lis 2025

Vučić: Dobili smo razočaravajuće vijesti iz Rusije

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će država "poduzeti mjere“ zbog san...

11 Lis 2025

PETER SZIJJARTO

Szijjarto: MOL će povećati isporuke Srbiji nakon američkih sankcija NIS-u

Mađarska naftna tvrtka MOL povećat će isporuke Srbiji nakon američkih sankcija Naftnoj industriji...

10 Lis 2025