Dnevni.ba - PRELOADER

Sutra Dan žalosti u Brčko distriktu zbog katastrofalnih poplava u BiH

07 Lis 2024


Sutra Dan žalosti u Brčko distriktu zbog katastrofalnih poplava u BiH
Brčko distrikt

Gradonačelnik Brčko distrikta Bosne i Hercegovine Zijad Nišić donio je odluku o proglašenju 8. oktobra Danom žalosti na području Brčko distrikta BiH zbog katastrofalnih poplava u pet općina u BiH.

Dan žalosti obilježava se obaveznim isticanjem zastave BiH na pola koplja, odnosno jarbola na zgradama Vlade i institucija Brčko distrikta BiH, javlja Avaz.

Dana 8. oktobra ne mogu se održavati javne, kulturne, zabavne i sportske priredbe. Ugostiteljski objekti ne mogu puštati muziku, izuzev onih ugostiteljskih objekata u kojima su ranije zakazane proslave, pod uslovom da se proslave održavaju u zatvorenom prostoru ugostiteljskih objekata i ne mogu se upotrebljavati automobilske i druge sirene u koloni povodom svadbi ili drugim povodom. Sve medijske kuće na području Brčko distrikta BiH na Dan žalosti uskladit će svoj program s ovom odlukom.

BIH


Pucnjava u Vitezu: Teže ozlijeđena jedna osoba

U poslijepodnevnim satima u Vitezu došlo je do pucnjave u kojoj je jedna osoba, prema nesl...

05 Srp 2025

IGOR CRNADAK

Crnadak komentirao saslušanje Dodika uz stihove Zabranjenog pušenja

Na društvenoj mreži Facebook, potpredsjednik Partije demokratskog progresa (PDP) Igor Crna...

05 Srp 2025

SREBRENICA

Srebrenica: Proglašena vanredna situacija u MZ Luka zbog požara

Štab za zaštitu i spasavanje opštine Srebrenica proglasio je vanrednu situac...

05 Srp 2025