Troje mrtvih u ruskom napadu na Ukrajinu, među njima i dijete

Ukrajina
Troje ljudi, među kojima je dijete, poginulo je, a osam ih je ranjeno u ruskom napadu na ukrajinski grad Pavlohrad, rekao je u petak regionalni guverner.
"Agresor je ponovno izveo masovni napad dronovima na regiju", rekao je Serhij Lisak, guverner središnje Dnipropetrovske regije, na Telegramu, dodajući da je 11 dronova uništeno iznad regije.
Lisak je rekao da je u gradu izbilo nekoliko požara, objavivši fotografiju požara na višekatnici.
Rekao je da je šestero ranjenih hospitalizirano, dok je drugo dvoje, uključujući 15-godišnju djevojčicu, zbrinuto na mjestu događaja.
"Nažalost, u Pavlohradu su već tri mrtva. Među njima je i dijete", rekao je u kasnijoj objavi.
Veliki napad na više ukrajinskih regija
Dodao je da su u tijeku operacije potrage i spašavanja.
Ukrajinske zračne snage priopćile su da je Rusija lansirala 103 bespilotne letjelice u noćnim napadima diljem Ukrajine, uzrokujući štetu u pet regija.
Industrijski grad Pavlohrad je prije rata imao oko 100.000 stanovnika. Važno je željezničko čvorište za Dnipropetrovsku regiju, koje je povezuje s istokom zemlje.
Kao posljedica napada, požari su izbili i na lokacijama tvrtki u okruzima Sinelnikivskij i Samarivskij, dodao je Lisak.
Ukrajinski sjeveroistočni grad Harkiv također je bio napadnut dronom, rekao je gradonačelnik Ihor Terehov, dodajući da je prema preliminarnim informacijama oštećeno nekoliko privatnih zgrada, piše Hina.