Dnevni.ba - PRELOADER

Trump: “Potpuni pakao” ako taoci u Gazi ne budu oslobođeni prije inauguracije

07 Sij 2025


Trump: “Potpuni pakao” ako taoci u Gazi ne budu oslobođeni prije inauguracije
Donald Trump

Novoizabrani američki predsjednik Donald Trump upozorio je da će, ukoliko taoci koji se još uvijek drže u Gazi ne budu oslobođeni do njegove inauguracije 20. januara, "nastati potpuni pakao na Bliskom istoku".

“To neće biti dobro za Hamas, a iskreno, ni za bilo koga. Nastat će potpuni pakao. Ne moram ništa više reći, ali tako će biti“, rekao je Trump, dodajući da “nikada nije trebalo doći do” napada Hamasa na Izrael 7. oktobra, prenosi N1.

Steve Witkoff, Trumpov izbor za specijalnog izaslanika za Bliski istok tokom njegove administracije, izjavio je da pregovarači “prave veliki napredak” u postizanju dogovora o oslobađanju talaca koji se drže u Gazi.

U obraćanju s novoizabranim predsjednikom u utorak, Witkoff je rekao da se “zaista nada da ćemo do inauguracije imati dobre vijesti za objaviti u ime predsjednika”.

Witkoff je dodao da će se sutra vratiti u Dohu, gdje se odvijaju pregovori.

“Predsjednik, njegov ugled i ono što je rekao su pokretači ovih pregovora, i nadamo se da će sve ispasti dobro i da ćemo spasiti živote“, rekao je Witkoff.

Vijesti iz svijeta


Razgovarali Zelenski i Trump. Zelenski: Zaustavio je rat u Gazi, može i u Ukrajini

UKRAJINSKI predsjednik Volodimir Zelenski razgovarao je danas telefonski s američkim predsjedniko...

5 min

Biden započeo terapiju zračenjem

JOE BIDEN podvrgnut je zračenju zbog liječenja raka prostate koji mu je dijagnosticiran u svibnju...

16 min

POPLAVE

U poplavama izazvanim bujičnim kišama u Meksiku poginulo najmanje 28 osoba

Poplave uzrokovane bujičnim kišama usmrtile su najmanje 28 ljudi u Meksiku ove sedmice, ostavljaj...

5 h 2 min