Dnevni.ba - PRELOADER

U državnom zatvoru trenutno 147 osuđenika i 37 pritvorenika

09 Pro 2020


U državnom zatvoru trenutno 147 osuđenika i 37 pritvorenika

U prvom državnom Zavodu za izvršenje kaznenih sankcija, pritvora i drugih mjera trenutno se nalazi 147 osuđenih i 37 pritvorenih osoba, a do kraja godine bit će prebačeni svi zatvorenici kojima je kaznu zatvora izrekao Sud BiH, naveo je za Balkansku istraživačku mrežu (BIRN) BiH ministar pravde BiH Josip Grubeša.

On je istaknuo da se iz entitetskih zatvora svakodnevno preuzima zatvorenike te da broj zatvorenika koji se nalaze u državnom zavodu varira iz dana u dan.

“Možemo reći da su ovdje trenutno na odsluženju zatvorenici iz svih entitetskih zatvora. Iz svakog zatvora prebačen je izvjestan broj zatvorenika. Obzirom na broj osoba koje su služile kazne u nekim zatvorima u entitetima, više nema zatvorenika koje je osudio Sud BiH u kazneno-popravnim zavodima Busovača, Mostar, Bihać, Istočno Sarajevo, Doboj, Trebinje, Bijeljina i Sarajevo”, dodao je ministar Grubeša uz napomenu da su u državni zatvor prebačeni zatvorenici služe kazne zatvora za cijeli spektar kaznenih djela za koja je nadležan Sud BiH, od organiziranog kriminala do ratnih zločina. Najavio je i da će do kraja godine biti prebačeni svi zatvorenici.

BIH


KPZ TUZLA

KPZ Tuzla: Zatvorenik počinio samoubojstvo

U Kazneno-popravnom zavodu Tuzla danas je došlo do samoubistva jednog od pritvorenika. Do ...

1 h 9 min

MOSTAR

Požar u napuštenoj zgradi bivše banke na Španjolskom trgu

U napuštenoj zgradi bivše Komercijalne banke na Španjolskom trgu u Mostaru d...

1 h 32 min

SLUŽBENI AUTOMOBILI

U BiH ništa novo: Dok radnici dočekuju praznike bez plata, uprava preduzeća kupila nova vozila

Jelenko Dobraš, predsjednik Sindikata željezničara RS, kaže da plate nisu isplaćene, a kad...

2 h 45 min