Dnevni.ba - PRELOADER

U operativnoj akciji Piramida 14 osoba lišeno slobode

24 Tra 2024


U operativnoj akciji Piramida 14 osoba lišeno slobode
Hapšenja

Policijski službenici Granične policije Bosne i Hercegovine realizirali su aktivnosti po operativnoj akciji kodnog naziva ''Piramida'', čiji je cilj sprječavanje organiziranog krijumčarenja migranata.

Pretresi su obavljeni na više lokacija na području Sarajevskog, Unsko-sanskog i Zeničko-dobojskog kantona, na ukupno 16 lokacija u Bihaću, Cazinu, Brezi, Visokom, Sarajevu, Kaknju i Velikoj Kladuši, saopćeno je iz Granične policije BiH.

Slobode je lišeno 14 osoba prilikom pretresa i privremeno je oduzeto oko 30 tisuća eura i 3.200 maraka, zatim praškaste materije oko 28 grama koja svojim izgledom podsjeća na opojnu drogu amfetamin i određena količina opojne droge speed, pištolj, određena količina streljiva, kao i drugi predmeti i dokumentacija koji se mogu dovesti u vezu s izvršenjem kaznenih djela.

Iz Granične policije su kazali da se rad na predmetu nastavlja.

Podsjetili su da su aktivnosti, čiji je nositelj organizacijska postrojba Granične policije BiH za sprječavanje prekograničnog organiziranog kriminala, provedene zajedno s Upravom kriminalističke policije MUP-a Republike Hrvatske i EUROPOL-om, a pod nadzorom Tužiteljstva BiH.

Današnju podršku u realizaciji, u kojoj je sudjelovalo preko 150 policijskih službenika, pružili su policijski službenici MUP-a Unsko-sanskog kantona, dok su tijekom istrage kontinuiranu podršku Graničnoj policiji BiH pružali Obavještajno-sigurnosna agencija BiH i Služba za poslove sa strancima. 

Granična policija BiH, kako je priopćeno, u kontinuitetu nastavlja poduzimati mjere na sprječavanju izvršenja kaznenih djela krijumčarenja ljudi, posebno protiv organiziranih kriminalnih grupa. piše BHRT.

Uz navedene aktivnosti, tijekom prošle i u prva tri mjeseca ove godine policijski službenici Granične policije BiH su, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili 110 kaznenih djela krijumčarenja ljudi, nadležnim tužiteljstvima podnijeli 83 službena izvještaja protiv 177 osoba, navodi se u saopćenju.

Crna kronika


MOSTAR

OPET INCIDENT - Grupa huligana fizički napala maloljetnika

Policijskoj upravi Mostar jučer u popodnevnim satima stigla je anonimna prijava građanina da je u...

2 h 52 min

Novi tenderi za obiteljsku firmu Arnela Isaka – TI BiH tražio očitovanje Etičke komisije

Poduzeće DHD Zenica koje je u vlasništvu supruge federalnog zastupnika Arnela Isaka nastav...

17 Tra 2025

NESREĆA

Hrvatska: U teškoj prometnoj nesreći kod Đakova poginule tri osobe

Tri osobe su poginule, među kojima dvoje djece, a još dvije osobe su lakše ozlijeđene u teškoj pr...

17 Tra 2025