Dnevni.ba - PRELOADER

U Sjevernoj Dakoti kandidat pobijedio na izborima mjesec dana nakon što je umro

04 Stu 2020


U Sjevernoj Dakoti kandidat pobijedio na izborima mjesec dana nakon što je umro

Izborni dužnosnici američke savezne države Sjeverne Dakote ne suočavaju se s problemom prebrojavanja glasova poput mnogih drugih država, nego s problemom mrtvog čovjeka koji je pobijedio u jednoj od izbornih utrka.

Republikanac David Andahl umro je o listopadu u dobi od 55 godina od komplikacija povezanih sa zarazom koronavirusom. Međutim, tada je njegovo ime već bilo na glasačkom listiću i nije bilo načina da se ukloni.

Nakon što je umro, izborni dužnosnici rekli su da nisu sigurni kako će postupiti u slučaju da Andahl pobijedi.

U utorak je Andahl bio jedan od dva glavna kandidata za državnog predstavnika u državnom okrugu 8, osvojivši 35.5 posto glasova.

U toj izbornoj utrci dvojica kandidata s najviše glasova osvajaju mjesta. 

Vijesti iz svijeta


U Austriji bivšu partnericu izbo odvijačem pa nasmrt upucao

U AUSTRIJSKOM gradu Baden ubijena je 39-godišnja žena, majka četvero djece. Policija je zb...

24 min

Trump: 20:00 će se dogoditi. Uslijedit će napad kakav nikada nisu vidjeli

AMERIČKI predsjednik Donald Trump dao je izjavu za Fox News. "20:00 će se dogoditi. Ako dođemo d...

49 min

Francuska osudila Trumpove prijetnje Iranu

NAPADI na iransku civilnu infrastrukturu kojima prijeti američki predsjednik Donald Trump bili bi...

1 h 19 min