Dnevni.ba - PRELOADER

U SKB-U MOSTAR USKORO U FUNKCIJI OPERACIJSKA DVORANA ZA DENTALNU SKRB ZA DJECU S POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU

25 Ožu 2026


U SKB-U MOSTAR USKORO U FUNKCIJI OPERACIJSKA DVORANA ZA DENTALNU SKRB ZA DJECU S POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU

S obzirom na određene poteškoće koje su se pojavile u svezi s pružanjem usluga dentalne medicine za djecu s poteškoćama u razvoju, za čiju je dentalnu skrb najčešće potrebna primjena potpune anestezije tijekom stomatološkoga zahvata, danas je u zgradi Vlade Hercegovačko-neretvanske županije održan sastanak na kojemu su sudjelovali predsjednica Vlade HNŽ-a Marija Buhač, ministar zdravstva, rada i socijalne skrbi HNŽ-a dr. Milenko Bevanda, ravnatelj Zavoda zdravstvenoga osiguranja HNŽ-a Andrej Čović, zamjenica ravnatelja Sveučilišne kliničke bolnice Mostar dr. Kristina Galić, dekan Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Mostaru i pomoćnik ravnatelja SKB-a Mostar dr. Ivan Ćavar i predstojnik Klinike za anesteziologiju, reanimatologiju, intenzivno liječenje i terapiju boli SKB-a Mostar dr. Zoran Karlović.

Predsjednica Vlade na sastanku je izvještena kako je, zbog neuvjetnosti prostora u kojemu su te usluge dosad pružane, a riječ je o prostorijama Studija dentalne medicine Medicinskoga fakulteta SUM-a, u tijeku preuređenje i prilagodba Operacijske dvorane za male kirurške zahvate u glavnoj zgradi SKB-a Mostar. Dvorana će biti dovršena i osposobljena za prihvat pacijenata za četiri do šest tjedana, dokad će sve nužne usluge i nadalje biti pružane u prostorijama Fakulteta.

Izmještanjem prostorija za stomatološko liječenje i djece i uopće pacijenata s posebnim potrebama u bolničku operacijsku dvoranu bit će značajno unaprjeđeni uvjeti za ovu vrstu zdravstvene skrbi, napose kod pitanja anestezioloških intervencija i, osobito, u slučajevima neželjenih komplikacija. Naglašeno je kako je pitanje sigurnosti pacijenata uvijek na prvom mjestu u sustavu ukupne zdravstvene skrbi.

ZZO HNŽ-a u Financijskom je planu za 2026. godinu osigurao sredstva za potpuno pokrivanje troškova pružanja ovih usluga, a predstavnici SKB-a Mostar zahvalili su predsjednici Vlade i resornomu ministru na prepoznavanju značaja ovoga problema i pruženoj potpori u iznalaženju rješenja za njegovo prevladavanje, na zadovoljstvo i pacijenata i same bolnice.

 

Vijesti


Nastavlja se čišćenje Mostara

Na mostarskim ulicama nastavljene su intenzivne aktivnosti na uklanjanju komunalnog otpada, a sam...

01 Srp 2026

Ovo su nosioci lista SDP-a: Na državnom nivou bez iznenađenja, Dizdar želi u Parlament FBiH

Na sjednici Glavnog odbora SDP-a održanoj jučer u Tuzli utvrđene su liste ove stranke za predstoj...

01 Srp 2026

VSTV I DELEGACIJA EU RAZMIJENILI PISMA I PRIJEDLOGE

VSTV pregovara sa EU o spornom pravilniku nakon obustave financiranja

Predsjednik VSTV-a Sanin Bogunić izjavio je za Detektor da postoji dobra volja svih strana da se ...

01 Srp 2026