Dnevni.ba - PRELOADER

US Open: Sestre Williams u lovu na 15. zajedničku Grand Slam titulu

28 Kol 2022


US Open: Sestre Williams u lovu na 15. zajedničku Grand Slam titulu

Sestre Williams, američke tenisačice Venus i Serena, zaigrat će na ovogodišnjem US Openu u konkurenciji parova te će nakon četiri godine stanke pokušati uloviti 15. zajedničku Grand Slam titulu.

Grand Slam turnir u New Yorku započinje u ponedjeljak, a sestre Williams su prihvatile pozivnicu organizatora za nastup na turniru parova. Već godinama 42-godišnja Venus i 40-godišnja Serena vrlo rijetko nastupaju te su posve izvan prave natjecateljske forme.

Dok su vladale svjetskim tenisom osvojile su 15. zajedničkih Grand Slam naslova u konkurenciji parova. Četiri puta su slavile na Australian Openu, dva puta na Roland Garrosu, čak šest puta u Wimbledonu i dva puta na US Openu (1999. i 2009. godine).

Posljednji Grand Slam naslov su osvojile u Wimbledonu 2016., dok su zadnji nastup imale na pariškoj zemlji prije četiri godine kada su ispale u trećem kolu. Obje sestre će nastupiti i u pojedinačnom dijelu US Opena.

OSTALI SPORTOVI


Mostarci pomeli konkurenciju: Briljirala Sarah Trebović

Na Prvenstvu Federacije BiH za djecu, kadete i juniore u džudou, održanom u Sanskom Mostu, džudis...

19 Tra 2025

“VIVIA RUN&MORE WEEKEND"

PROLJEĆE JE, SVI PUTEVI VODE U BANJALUKU: 8. “Vivia Run&More Weekend" / Banjaluka, 24-25. maj

Majski vjetrovi nose nove boje po starim slikama, iznova i iznova obnavljajući stalnu postavku u ...

18 Tra 2025

FORMULA 1

Zbog njega je Bahrein bio najznačajniji F1 vikend za BiH ikad!

Piše: Slaven Nikšićdesk@dnevni-list.ba Sjetit ćete se vjerojatno pojedinih trkača iz regije na s...

16 Tra 2025