Velež 90 minuta od finala Kupa: Dudić traži ozbiljnost

20 Tra 2022

U posljednje četiri utakmice (tri u prvenstvu, jedna u Kupu), nogometaši Veleža ostvarili su tri pobjede uz jedan remi. I gol razliku 7:1. A jedna od ove tri pobjede, izuzetno je vrijedna, ona protiv Tuzla Cityja (4:0), kojom su Rođeni zakoračili prema prvom finalu Kupa od raspada Jugoslavije, a koje trebaju potvrditi danas.

U posljednjem susretu, Velež je ostao neporažen u Bijeljini, iako je uz samo malo više sreće vrlo lako mogao uzeti i preostala dva boda. Radnik se spasio zahvaljujući raspoloženom golmanu Muminoviću koji je imao čak sedam uspješnih intervencija. Sve se nekako preokrenulo o toj utakmici protiv Širokog Brijega i nekako kako se bliži završnica sezone, Velež izgleda sve sigurnije i bolje. Svoju dobru formu, ekipa ima prilike potvrditi danas na Tušnju u uzvratnom susretu polufinala Kupa… natjecanje kroz koje Rođeni još mogu do Europe.

Za razliku od Veleža, Tuzla City je u problemima, službeno nema trenera, četiri utakmice je bez pobjede. Uz to, Velež brani velikih 4:0 iz prve utakmice. Rezultat koji pametnom, discipliniranom igrom, na ovu trenutačnu formu može obraniti bez većih problema. Ili bi barem trebao – ako pristup bude pravi. - Sigurno je da ima umora jer evo u kratkom periodu dva puta smo putovali za Tuzlu, jednom u Bijeljinu, ali pokušavamo neke igrače odmarati, probamo smanjiti potrošnju ekipe što je više moguće, izjavio je šef struke Fea Dudić.

- Vidjeli ste da smo u susretu protiv Radnika bili bez Ćosića i Haskića, Radovac je dobio priliku posljednjih 25 minuta i njega smo svjesno odmarali. Imamo dovoljno širok roster, za sada tu stvari dobro funkcioniraju. Bez obzira na sve, prednost iz prve utakmice, moramo u uzvratu biti unutra od prve minute, moramo odreagirati najbolje što možemo u toj nekoj ranoj fazi utakmice ako domaći sastav krene pod svaku cijenu po gol. Mislim da bi naš gol riješio sve dileme, dodao je Dudić.