Velež: 'Bilo je to jadno' (video)

30 Lis 2023

Velež nije uspio slaviti kod Zvijezde, gdje prethodno u prvom krugu prvenstva bodove nisu uzeli samo Sloga i Tuzla. Golova nije bilo (0:0), čime je dosta rečeno, čime je Velež nažalost svojih navijača rekao dosta o svojim mogućnostima ove sezone.

Hadžikić, Oreč, Halilović, Hrkač, Guliashvili, Suljić, Haskić, Džafić, Bruno Oliveira, Vehabović i Mahmić startali su za Velež u Ugljeviku, gdje su Mostarci došli s naumom da uhvate drugi ovosezonski trobod sa strane… u čemu na kraju ipak nisu uspjeli – bez obzira što se s druge strane našao rival koji je u prvih 11 kola uhvatio samo četiri boda.

U prvom je dijelu to izgledalo kao da i jedni i drugi ne žele previše riskirati na teškom terenu, a zabilježili smo tek po jednu ozbiljnu situaciju s obje strane - u 10. minuti Mostarci su morali izbijati loptu praktički s gol linije, da bi u 26. tukao Guliashvilli - neprecizno. Velež je u tom prvom dijelu ostao bez ozlijeđenog Vehabovića kojeg je zamijenio Mlinarić.

Dean Klafurić je na poluvremenu u igru umjesto Mahmića i Džafića poslao Šturma i Šikala i tako pretumbao ekipu za nastavak... u kojem Velež nije uspio značajno podići razinu igre. U 67. Maksimović je praktički s penala tukao, a Hadžikić obranio, uslijedio je zatim period igre u kojem su Rođeni izvršili određeni pritisak, ali bez željenog efekta, bez gola... čak što više, u 79. minuti Velež se morao spašavati - Đorđević je već savladao Hadžikića, no Hrkać je izbio loptu s gol linije.

Do kraja je za Mostarce probao solidni Šikalo, koji je imao dvije dobre prilike plasirati opasan udarac, no niti jednom to nije išlo gdje bi gosti željeli.

- Bilo je to jadno s naše strane. Navijače smo razočarali, sami smo sebe razočarali. Ovakav pristup u prvom poluvremenu, ne smijemo si dozvoliti, ocijenio je šef struke Dean Klafurić nakon remija, ističući: Rezultat je realan, ali mi smo utakmicu morali pobijediti. S. N.