Velež dobio u Tuzli i izbio na drugo mjesto

13 Ožu 2021

Velež je u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Slobodu na Tušnju rezultatom 2:1 i došao je do drugog mjesta na tabeli Premijer lige BiH.

Mirno se igralo na otvaranju ovog meča. Vrijedi izdvojiti udarce Cvijanovića i Georgijevića za goste, ali preslabo je to bilo da bi se došlo do gola.

Velež u 22. minuti dolazi do vodstva. Vehabović je ubacio, Jusića lopta pogađa u ruku, a sudija Sabrija Topalović pokazuje na penal. Obren Cvijanović je siguran za prednost od 1:0 i ovo je napadaču Rođenih 11. gol u sezoni.

Tri minute kasnije gosti propuštaju veliku šansu za drugi gol. Šutirao je Anđušić, lopta odlazi pored gola.

Sloboda se potom malo budi. Pezer prijeti gostima u 34. minuti, nije bio precizan, da bi deset minuta kasnije domaći ipak došli do gola.

Pezer je lijepo uposlio Sašu Maksimovića, ovaj se dobro oslobodio Ovčine i zatim je savladao Kjosevskog za izjednačenje rezultata na 1:1.

U finišu prvog dijela Golubović skida udarac Cvijanoviću i na odmor se odlazi rezultatom 1:1.

I u nastavku se igralo otvoreno. Velež je krenuo naprijed, ali nakon jedne akcije uslijedilo je ispucavanje Golubovića prema Husejinoviću čiji udarac brani Kjosevski.

Čudesni Golubović zaustavio je u 54. minuti fenomenalan udarac Georgijevića i spasio je svoj tim u ovom meču.

Potom je uslijedio period od 20-ak minuta u kojem je Velež konstantno imao posjed lopte, ali izrazitih šansi nije bilo.

Ipak, u 76. minuti Velež dolazi do prednosti. Dejan Georgijević koristi jednu odbijenu loptu i zabija za prednost Veleža od 1:2.

Zatim Sloboda za samo dvije minute ostaje bez dvojice igrača. Jusić i Salihović su dobili druge žute kartone i morali su ranije pod tuš.

Naravno, veliku prednost na terenu Velež je iskoristio da mirno privede meč kraju. Ostalo je 1:2 za Rođene koji su sa ova tri boda došli na drugo mjesto na tabeli.

"Odigrali smo pod velikim pritiskom i nismo bili na nivou kako možemo. Velika tri boda za nas, ali bilo je dosta slabih stvari. Nadam se da će se Sloboda izvući, izgledali su dana dosta bolje, znali su šta rade. Mi se okrećemo dalje, trebat će nam odmora. Psihički smo se potrošili. Mi 11 na 9 nismo mogli da zadržimo loptu", rekao je trener Veleža Feđa Dudić za Arena Sport i dodao: "Gledamo samo sebe. Pokušat ćemo sve utakmice da pobijedimo".

Nogometaši Mladosti iz Doboja kod Kaknja na domaćem terenu  pobijedili su ekipu Krupe sa 1:0 ( 1:0), u prvom susretu 22. kola m:tel  Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Amer Hiroš u 24. minuti.

U nedjelju na rasporedu su susreti Zrinjski - Tuzla City (17.00) i Široki Brijeg - Sarajevo (19.00).

Preostala sva susreta igraju se u ponedjeljak, 15. marta, a sastaju se Željezničar - Olimpik (17.00) i Borac - Radnik (19.05).