Velež: Hoće li uskočiti Uzbekistanci?

01 Velj 2024

Četiri dana su ostala do kraja priprema u Turskoj. Velež je odigrao tri utakmice, još jedna je dogovorena, a kako se stvari razvijaju - nije isključeno da bude odigrana i peta.

Dean Klafurić je imao želju da eventualno u posljednjoj provjeri priliku pruži svim igračima, dva puta po 75 minuta, ali kako je ta varijanta otpala, traži se mogućnost novog protivnika, vrlo vjerojatno u ovom periodu do subote i generalke sa Šahtarom iz Donjecka - ekipa se vraća četvrtog, dan poslije utakmice sa Ukrajincima.

Naravno da je veliki broj klubova u ovom trenutku prisutan u Turskoj, ali većina njih je, baš kao i Velež, svoje protivnike unaprijed dogovorio. Ostaje mogućnost 'uskakanja' protiv neke od ekipa koje do subote neće imati kontrolnih utakmica, ekipa koje su spremne za jedan dan promijeniti svoje planove. Neslužbeno, spominje se jedan klub iz Uzbekistana.

Šahtar je posljednju provjeru imao protiv Maribora. I tu su treneri oba sastava kombinirali - odigrana je utakmica dva puta po 60 minuta, na kraju nije bilo pobjednika, završilo je 0:0.

Inače predstavnici FK Velež ovih dana borave u Turskoj, te su se sastali s predstavnicima gradske vlasti Antalije, ali i predstavnicima turske ekipe Antalyaspora.  Razgovaralo se o budućoj suradnji Veleža i Antalyaspora, a kakvoj – bit će jasnije idućih dana. F. I.