Velež: Klafurić vjeruje da će danas dobiti jasniju sliku

03 Velj 2024

Nogometaši Veleža privode kraju pripreme u Turskoj. Kako je najavio trener Dean Klafurić, za kraj - ipak to neće biti jedna, već dvije utakmice. A to znači da će svi igrači koji su na raspolaganju dobiti po devedeset minuta, što je jako važno.

Nije bilo lako ubaciti još jednu utakmicu ove subote, ali su nekako Rođeni pronašli termin, relativno rani - za duel protiv uzbekistanskog superligaša, ekipe Surkhon Termez FC. Samo par sati kasnije slijedi i glavna provjera - protiv ukrajinskog velikana, Šahtara iz Donjecka.

Prva utakmica se igra u 09.30 (11.30 po lokalnom vremenu), a druga u 15.30 sati (17.30 po lokalnom vremenu). Za očekivati je da će u prvom susretu priliku dobiti igrači s nešto manjom minutažom u polusezoni iza nas, dok će Šahtaru Klafurić vrlo vjerojatno suprotstaviti sastav koji će izaći na teren u susretu osmine finala Kupa protiv Tuzla Cityja.

Zanimljivo, i protivnik Veleža će isti dan odraditi dvije utakmice. Oni će u jutarnjem terminu za protivnika imati Hradec Kralove. Inače, Šahtar je do utakmice s Veležom igrao protiv Pjunika (2:0), Lecha (3:1), dok je protiv Maribora odrađena utakmica s dva poluvremena po 60 minuta, koja je na kraju završila bez golova.

- Radilo se dobro tokom priprema, ovo će biti prva prilika da vidimo kako izgledamo na terenu protiv jednog pravog, jakog protivnika, ističe Klafurić.

- Uspjeli smo pronaći još jednog protivnika, tako da će svi igrači dobiti priliku i slika će sasvim sigurno biti jasnija… a najvažnije je da su nas prošle ozljede. Ostalo je još malo vremena do utakmice s Tuzla Cityjem, ali po povratku kući idemo još raditi na nekim stvarima. Zasad možemo biti zadovoljni, zaključio je strateg Rođenih.

I dok je Šahtar itekako poznat sportskoj javnosti, drugi subotnji protivnik, Surkhon Termez FC, baš i nije. Poznato je to kako u Uzbekistanu kao zemlji pokušavaju uhvatiti korak s ostatkom nogometnog svijeta. Tako je njihova kadetska reprezentacija na posljednjem SP-u eliminirala Englesku, dok je seniorska pod vodstvom Srećka Kataneca izborila ulazak u četvrtfinale Azijskog kupa. U ekipi Surkhona igraju uglavnom domaći igrači, ekipa je bila šesta nakon prvog dijela sezone, dok je na klupi poprilično mladi Sergej Arslanov. F. I.