Dnevni.ba - PRELOADER

Velež: Kobna reakcija na 'druge lopte'

20 Lis 2023

Još jedan derbi i još jedno razočaranje u taboru Rođenih. Ne malo, jer se ipak očekivalo nešto više. A staro pravilo kaže da je razočarenje veće - kada su očekivanja velika.

Da stvar bude gora po Velež, sve je bilo gotovo za poluvrijeme. Jedno od lošijih Veleža u posljednjih nekoliko godina kada su u pitanju međusobni dueli protiv Zrinjskog. Jeftino primljeni golovi, nevjerojatne reakcije kod prekida. Posebno je to bilo vidljivo kod trećeg gola. Posebno kada su u pitanju te 'druge lopte'. Kod drugog gola je Vehabović ponovo vratio loptu igračima Zrinjskog, kod trećeg je Džafić jednostavno skinuo loptu golmanu Hadžikiću i produžio je do dvostrukog strijelca Jakovljevića.

U prvom dijelu je Velež imaju jednu svoju priliku, veliku, preko Haskića kod rezultata 2:0 i možda je to bila posljednja prilika da se ekipa vrati u susret… ali nije iskorištena. Ono što je jednako tako zanimljivo, jeste da je Velež utakmicu počeo bez nekolicine igrača koji su u dosadašnjem dijelu sezone znali biti starteri. Nije bilo Hrkaća, nije bilo Pršeša, Guliashvili je također ostao na klupi, Oliveira, dok su kao stoperski par priliku dobili Mahmić i Zvonić, a na mjestu zadnjeg veznog Dino Halilović. U nastavku su zaigrali Pršeš, Šikalo, Oliveira, Mlinarić, Guliashvili, ali nisu uspjeli barem rezultatski popraviti sliku. Iako je bilo prilika i nekoliko dobrih situacija.

Ostaje pitanje zbog čega se na ove promjene odlučio trener Klafurić koji je u analizi poraza rekao: 'Nismo dobro odreagirali na te druge lopte. Imali smo mogućnost popraviti te loše reakcije nakon ubacivanja, nakon gužvi pred golom, ali smo i tu griješili. Da je Haskić postigao gol za 2:1, tko zna u kojem bi pravcu utakmica išla, ali nije.  Odigrali smo to prvo poluvrijeme loše, prekidi su bili kobni, kasnije se situacija u polju popravili, ali smo onda pokazali dozu neefikasnosti.'

Vremena za neke velike analize sigurno neće biti jer je ovo bila zaostala utakmica, ide redovno kolo. Velež će krenuti prema Tuzli, očekuje ga duel protiv Tuzla Cityja. Slijedi serija gostovanja, čak četiri vezana koja neće biti nimalo laka. Četiri susreta koja bi, iako je vrlo rano, opet mogla dobrim dijelom usmjeriti sezonu Veleža. Jer ekipa je već upisala tri poraza i sa svakim novim sve će teže držati priključak za vodećim sastavima koji sve manje rasipaju bodove. F. I.