Velež: Lakše se diše

18 Ruj 2023

To je ono što je nedostajalo Veležu. Da nakon duže vremena poveže dvije pobjede. Propustili su Rođeni priliku na početku sezone kada su ždrijeb i splet okolnosti nudili priliku na domaćem terenu, ali je sada u periodu tranzicije, nakon odlaska jednog i dolaska drugog trenera, Velež savladao prvo Željezničar na svom terenu, nakon toga Igman iz Konjica u gostima.

Na stadionu u Konjicu, u kojem Velež ima veliki broj navijača, viđena je jedna izuzetno zanimljiva utakmica - puno preokreta, uzbuđenja i na kraju šest golova. Trener Dean Klafurić, kojem je to bio debi na klupi, budući da je prethodni meč (pobjeda protiv Željezničara) zbog administrativnih zapreka vodio s tribine, odlučio se za četvoricu u zadnjoj liniji - bez nekih novih lica. Bekove su pokrili Domić i Oreč, dva centralna stopera bili su Zvonić i Hrkać. 'Na polovini' je bila velika gužva s obzirom da su tu bili Vehabović, Šikalo, te više kao krila Suljić i Gulliashvili, Vehabović i Šikalo kao veznjaci, dok Haskić bio u špicu.

Nije to previše izgledalo dobro u prvom dijelu, posebno u prvih 15-20 minuta, što je donekle i logično, međutim Velež se za devet minuta vratio u utakmicu, izjednačio pa poveo. Nakon polusatne golijade, trener Klafurić nije ništa prepustio slučaju - odmah je uradio trostruku izmjenu, promijenio je beka (Muminović - Oreč), stopera (Zvonić - Oliveira), veznjaka (Šikalo - Kadrić). Uspio je Velež u tom intervalu nekog uvoda u drugo poluvrijeme ponovo povesti, što je dobrim dijelom usmjerilo utakmicu - u željenom pravcu za Mostarce. Na kraju je crveni karton golmanu Igmana Hamziću, činjenici da su Konjičani morali igrati sa igračem na golu, itekako pomogao Veležu kojem je pobjedu u sudačkoj nadoknadi donio debitanstki pogodak Georgia Guliashvilia. Igman je prijetio s igračem manje, ali sedmi gol nije viđen…

- Očekivali smo tešku utakmicu u Konjicu, ali smo na kraju uspjeli osvojiti tri boda, poentirao je Edo Vehabović, strijelac jednog gola  u Konjicu.

- Nismo dobro otvorili utakmicu, međutim, uspjeli smo se vratiti, preokrenuti rezultat i na kraju mislim zasluženo slavili. S dva vezana trijumfa došli smo u gornji dio tabele, sada će biti puno lakše u nastavku sezone. Moramo nastaviti raditi, igrati, ići iz utakmice u utakmicu, dodao je ofenzivac čiji tim u idućem kolu čeka Slogu. F. I.