Velež: Što se bliži kraj, Rođeni sve bolji

27 Tra 2022

Kada je izgledalo kako Velež pada u formi, kako rezultatski teško može nešto napraviti ove sezone, dogodio se preokret. Taj susret protiv Širokog Brijega i minimalna pobjeda s igračem manje. Od te utakmice do danas, Velež je odigrao još pet utakmica bez poraza, u kratkom vremenskom periodu, što u prvenstvu, što u Kupu, te zajedno sa Širokim ostvario pet pobjeda uz gol razliku 13:3.

Ako gledamo sve ostale ekipe uz Zrinjski, koji je u ovom trenutku daleko ispred svih, Velež igra najbolje, najefikasnije. Nažalost, po Rođene, to ne mogu naplatiti nekim velikim pomakom na tabeli, trenutačno su šesti, ali su zato izborili finale Kupa. Međutim, do kraja sezone Velež ima još odigrati sedam utakmica i kako u ovom trenutku stvari stoje, sezona bi opet mogla biti uspješna. Ali ipak treba pričekati pa vidjeti kako će stvari izgledati za nekih mjesec dana.

Protiv Posušja smo gledali neku preslikanu utakmicu protiv Tuzla Cityja, onu prvu iz polufinala Kupa. Posušje je izgledalo solidno do prvog gola Veleža, a onda su stvari počele mijenjati. Anđušić je postigao dva gola za četiri minute, Salčin je dodao jedan i do 41. minute Velež imao velikih 3:0. Probali su gosti nešto uraditi, zabili su jedan gol, došli na 3:1, međutim nakon gola Dejanovića u 51. minuti za 4:1 sve je bilo jasno. Na kraju je stajalo: Velež 5 – Posušje 2.

- Čestitam momcima na ozbiljnosti i odlučnom ulasku u utakmicu, izjavio je šef struke Feđa Dudić.
- Puno je postići pet pogodaka, možda smo mogli još nešto zabiti, ali i još nešto primiti, pogotovo na početku drugog poluvremena. Zamjerke neke imam, prije svega na gol u zadnjoj minuti prvog poluvremena, gol u zadnjoj minuti drugog. Pogotovo imam zamjerke na ovaj gol iz prekida, dodao je Dudić koji je za razliku od nekih prethodnih utakmica, pa i sezona, protiv Posušja startao sa trojicom igrača do 21 godine (Bajrić, Salčin, Dejanović).

Također, u početnoj postavi se našao i Haskić koji se opravio od ozljede. Određenu minutažu dobio je i Haris Ovčina, dok je od prve minute na golu bio Marko Jovičić. Sada ni minute nisu dobili Peco, Džanković, što potvrđuje činjenicu da Velež ima širinu u rosteru i da je Dudić na dobrom putu, ako ne bude problema s ozljedama, da kroz prvenstvo pronađe idealnu postavu za Kup. - Moram pohvaliti tri mlada igrača, prije sam znao da ih kudim, sada ih moram pohvaliti. Ali, natjerali smo ih da oni pokažu da zaslužuju svoje mjesto, a ne da igraju samo zato što je neko izmislio to pravilo o mladim igračima. Prije sam jedva čekao poluvrijeme, pa da bar jednog zamijenim, sada su počeli Bajrić, Salčin, Džanković, dodao je Dudić koji je odlučio odmah nakon utakmice odraditi još jedan trening sa ekipom, kako bi igrači imali dan odmora.

Prvu sljedeću utakmicu Velež će igrati 1. svibnja, za praznik rada - u Trebinju protiv Leotara.  F. I.