Dnevni.ba - PRELOADER

Velež: Tek će Vejle staviti određene stvari u perspektivu

22 Sij 2024

Nogometaši Veleža odradili su i prvu kontrolnu utakmicu na priprema u Turskoj. S 2:1 savladali su Muru.

Svega dan nakon dolaska, igrači Veleža su odradili jedan jutarnji trening, a onda su u večernjim satima odmjerili snage s trenutačno šestoplasiranog ekipom prve lige Slovenije, Murom. Dean Klafurić je na teren poslao kombiniranu postavu u kojoj su se našli Hadžikić, Šturm, Olivera, Zvonić, Oreč, Pršeš, Čaić, Mlinarić, Halilović, Peco, Džafić.

U zadnjoj liniji nije bilo Hrkaća, od prve minute je u veznom redu zaigrao novak Čaić, dok je Džafić bio starter u vrhu napada. Džafić kojem definitivno nedostaje minuta s obzirom da je u prvom dijelu sezone imao problema s ozljedom.

Gledajući prvo poluvrijeme, Velež je zaprijetio u nekoliko navrata, međutim na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0. U nastavku je Klafurić promiješao prvu postavu, što je rezultiralo promjenom rezultata - Haskić je pogodio za 1:0,  Guliashvili za 2:0 nakon solo akcije, dok je jedini gol za Muru postigao Prelet. Kada su u pitanju nova lica u ekipi Veleža, u drugom dijelu određenu minutažu na golu je dobio i golman Tomislav Duka.

Ovo je bila prva od četiri utakmice koje će Velež odigrati tokom priprema u Turskoj, prva pod vodstvom Deana Klafurića koji je pokazao što možemo očekivati tokom ovog pripremnog perioda. Nekih velikih nepoznanica sam Klafurić nema pa će vrlo vjerojatno i u idućim susretima miksati postave kako bi eventualno posložio onu udarnu za prvu utakmicu u nastavku sezone – u Kupu protiv Tuzla Cityja.

U nastavku priprema slijede utakmice protiv Vejlea (iduće subote), Alaškerta i Šahtara, a  tek nakon druge utakmice moći će se povući određene paralele među pojedinim postavama na terenu, rješenjima, taktičkim zamislima trenera Klafurića. F. I.