Velež - Tuzla, 18 sati: Vehabović priželjkuje dvostruku dobit

11 Ožu 2024

Kako Velež i Sarajevo nisu uspjeli upisati niti jednu pobjedu na otvaranju drugog dijela sezone, tako se i situacija u borbi za treće mjesto zakomplicirala, a u njoj uoči završetka drugog i skorašnjeg početka trećeg prvenstvenog kruga vodi baš Velež.

Nakon utakmica Kupa moglo bi biti još zanimljivije, jer bi se moglo dogoditi da prva četiri sastava na tabeli budu u polufinalu Kupa, što bi toj borbi u prvenstvu dalo posebnu draž. Velež je još uvijek u dobroj situaciji jer ima jedan bod više od Sarajeva, a nakon ovog kola mogao bi imati i tri u odnosu na Slogu.

No, zato će ekipa na terenu večeras morati ponuditi puno više u ovoj posljednjoj utakmici drugog kruga premijerligaške karavane - kako bi i drugu put u kratkom roku savladao Tuzlu City.

Gosti su u opasni zoni, trenutačno su oni drugi ispod crte i grčevito se bore za ostanak. Činilo se kako bi dolaskom trenera Slavka Petrovića mogli napredovati, ali to baš ne ide tako lako. Zato Rođene čeka teška utakmica – jer za očekivati je da će se Tuzlaci, u situaciji u kakvoj jesu, prije svega fokusirati na obranu vlastitog gola.

Prije mjesec dana igrale su ove dvije ekipe, u Kupu je Velež slavio 3:2. U pomalo čudnoj utakmici. Velež je tada vodio 2:0, ali su se stvari u minuti zakomplicirale po domaće, koji su se na koncu ipak iščupali.
 Realno gledajući, forma niti jednih niti drugih nije se nešto previše promijenila…

- Čeka nas teška utakmica, kaže veznjak Rođenih Edo Vehabović.

- Mi smo posljednje dvije utakmice u prvenstvu i Kupu izgubili, vrijeme je da pokažemo kako nismo zaboravili igrati. Bilo je dobrih dijelova u drugom poluvremenu susreta protiv Širokog Brijega i vjerujem da to ovog puta može izgledati još bolje. S ovom pobjedom bismo se vratili u dobar ritam i na najbolji mogući način najavili utakmicu Kupa, dodao je. F. I.