Dnevni.ba - PRELOADER

Višković: Vlada RS-a sačuvala gospodarstvo i sva radna mjesta

10 Pro 2024


Višković: Vlada RS-a sačuvala gospodarstvo i sva radna mjesta
Radovan Višković


Obrazlažući u Narodnoj skupštini RS-a Prijedlog programa ekonomskih reformi RS-a za razdoblje 2025.-2027. godine, premijer Republike Srpske Radovan Višković poručio je da je entitetska Vlada u posljednje četiri godine, u suradnji s poslovnom zajednicom, sačuvala gospodarstvo. 

- Uspjeli smo očuvati sva radna mjesta. U ovakvim okolnostima, uspjeli smo iz godine u godinu povećavati plaće, naveo je premijer Višković iznoseći podatak i da je iz proračuna RS-a, u okviru raznih mjera, u realni sektor u tom entitetu godišnje ulagano oko 400 milijuna KM. 

- I u proračunu za narednu, 2025. godinu, prateći tehnološki razvoj kao jedan od ključnih dokumenata konkurentnosti i održivosti našeg gospodarstva, predvidjeli smo 25 milijuna KM, dodao je entitetski premijer te ukazao da je proračunom za 2025. godinu, među ostalim, za poticaje za povećanje plaća planirano 10 milijuna KM, a za novu fiskalizaciju 11 milijuna KM. 

- Imamo subvencije za Željeznice, Aerodrome, Pošte. Nismo bili slijepi, nismo se oglušili ni o jedan od zahtjeva, no

BIH


Povorka ponosa u Sarajevu uz poruke jednakosti i borbe protiv diskriminacije

Pod sloganom „Sve nam boje dobro stoje“ u Sarajevu se održava sedma Bh. povorka ponos...

4 h 31 min

Troje poginulih u saobraćajnoj nesreći kod Banjaluke

Služba hitne medicinske pomoći JZU "Dom zdravlja" Banjaluka oglasila se o stravničnoj saobraćajno...

5 h 8 min

Nevjerovatan slučaj u BiH: Nasuo 130 maraka goriva na benzinskoj pumpi i pobjegao

Zasad nepoznati vozač nasuo je jutros, u subotu, 20. juna, 130 KM goriva na benzinskoj pumpi u Ba...

7 h 6 min