Dnevni.ba - PRELOADER

Vlada Srbije proglasila 3. i 4. svibanj Danima sjećanja na žrtve masovnih ubojstava

19 Ruj 2024


Vlada Srbije proglasila 3. i 4. svibanj Danima sjećanja na žrtve masovnih ubojstava
Vlada Srbije

Vlada Srbije proglasila je 3. i 4. maj Danima sjećanja na žrtve masovnih ubistava u beogradskoj Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i u selima Malo Orašje i Dubona.

Iz Vlade je navedeno da je odluka donesena na prijedlog Ministarstva prosvjete, a na inicijativu Viktimološkog društva Srbije, koju je podržala Radna grupa za uspostavljanje Memorijalnog centra u znak sijećanja na žrtve masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar".

"Odlukom, kojom su 3. i 4. maj proglašeni Danima sjećanja na žrtve masovnih ubistava, podstiče se izgradnja kulture sjećanja na stradale i šalje jasna poruka da žrtve ne smiju biti zaboravljene, kao i da ovakvi tragični događaji ne smiju da se ponove", saopštila je Vlada Srbije.

Ministarstvo prosvjete je u pravilnicima o kalendaru obrazovno-vaspitnog rada osnovnih i srednjih škola utvrdilo obilježavanje Nedjelje sjećanja i zajedništva, kao njegovanje kulture sjećanja i odavanja počasti nevinim žrtvama - učenicima i mladima kroz primjere dobre prakse realizovane tokom školske godine, razvoj i promociju humanosti, empatije, tolerancije, poštovanja i dijaloga.

Vlada je na sjednici usvojila i Izvještaj o radu Radne grupe za uspostavljanje Memorijalnog centra u znak sjećanja na žrtve masovnog ubistva u OŠ "Vladislav Ribnikar" od 8. juna do 6. septembra.

REGIJA


Studenti u Srbiji najavili novu strategiju: Evo što podrazumijeva akcija "Marička“

Studenti FTN-a u blokadi večeras su najavili novu akciju. Kako je objavljeno na službenom profil...

1 h 11 min

ZAGREB

U bazenu u Zagrebu se utopilo dijete (7)

JUČER oko 11.40 sati na području Maksimira, u objektu za iznajmljivanje u sklopu kojega se nalazi...

2 h 48 min

IVICA DAČIĆ

Dačić: Svi mostovi u Beogradu su prohodni; tužiteljstvo pojačalo dežurstva

U gradovima diljem Srbije studenti i zborovi građana blokiraju raskrižja i ulice koje policija uk...

8 h 51 min