Dnevni.ba - PRELOADER

Vučić: Izbori u Srbiji stvar državnih institucija, Gonzalese i ostala čuda mačku o rep

02 Sij 2024


<strong>Vučić: Izbori u Srbiji stvar državnih institucija, Gonzalese i ostala čuda mačku o rep</strong>

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić odbacio je danas zahtjev dijela opozicije za međunarodnu istragu o navodnim izbornim nepravilnostima, navodeći da su izbori u Srbiji "stvar državnih institucija".

Vučić je rekao da su protekli izbori u Srbiji protekli uz "nikad manje prigovora" kao i da su predstavnici stranaka s liste "Srbija protiv nasilja" potpisali "sve zapisnike" na biračkim mjestima.

"Strani posmatrači iz njihovih sestrinskih partija potpisali su zapisnike. Sjetili su se da imaju problem kad su vidjeli da su izgubili u Beogradu i to ubjedljivo. Mi smo u julu-avgustu gubili sa čak osam odsto u Beogradu, ali smo uspjeli da pobijedimo. To su dramatične promjene, a te Gonzalese i ostala čuda mačku o rep", rekao je Vučić poslije obilaska gradilišta tunela Iriški vijenac na Fruškogorskom koridoru kod Novog Sada.

Ocijenio je da opozicija vodila kampanju pod geslom "mrzim Vučića".

"Imate homogenizovano jezgro ljudi koji me mrze, ali to ne donosi nove glasove, takva kampanja oduzima glasove običnih ljudi", naveo je Vučić.

Komentarišući ocjene stranih medija da je Srbiji potrebna "nova opozicija", Vučić je rekao da ga ne zanima ko spolja želi drugačiju vlast i opoziciju u Srbiji.

"Baš me briga šta će da kažu strani mediji i vlade, nek se oni bave sobom i svojim problemima, a neki od njih imaju više problema nego mi. Kakva će vlast i opozicija biti u Srbiji, o tome se pitaju građani Srbije", rekao je on.

REGIJA


VILI BEROŠ

Podignuta optužnica protiv Beroša i ekipe. Detaljno opisano što su radili

USKOK je nakon istrage podigao optužnicu protiv osmorice hrvatskih i jednog srpskog državljanina ...

7 h 51 min

PLAĆA

Minimalna plaća u Srbiji povećava se na 500 eura

Minimalna cijena rada u Srbiji bit će povećana na 500 eura od 1. listopada ove godine, odlučeno j...

15 Srp 2025

JOVICA STANIŠIĆ

Srpski ratni zločinac Stanišić prebačen u zatvor u Njemačkoj

JOVICA Stanišić, kojeg je Žalbeno vijeće Međunarodnog rezidualnog mehanizma za kaznene sud...

14 Srp 2025