VUJANOVIĆ: Moramo zadržati ovu koncentraciju i agresiju

14 Pro 2020

Najuvjerljiviju pobjedu 13. kola košarkaške Lige 13 su ostvarili igrači Širokog koji su potpuno nadigrali sastav Kaknja (88:55).

Širokobriježani su već treću dionicu zaključili sa prednošću od 35 razlike (71:36), što im je pružilo šansu da u posljednjih deset minuta priliku daju svojim najmlađim članovima.

- Odigrali smo jako dobru utakmicu od samog starta, agresivno kako bi trebali igrati svaku utakmicu. Uspjeli smo odmoriti i prvu petorku, i dati priliku igračima koji imaju manju minutažu. Veseli me da smo bez Šuška i Mandića uspjeli odigrati ovakvu utakmicu, komentirao je trener Damir Vujanović.

Kod Širokog su najefikasniji su bili Dario Drežnjak s 19 poena, Jure Zubac sa 17 poena i 7 skokova te Lovro Buljević s 11 koševa i 9 skokova. Kod gostiju su najbolji dojam ostavili Jackon Dubinski sa 16 koševa, Aldin Mulfizović s 15 poena i 5 skokova te Aldin Dželmo s 13 koševa.

Sa skraćenim rosterom, bez Šuška i Mandića, će Široki i na gostovanje Promu u srijedu kad je na rasporedu zaostala utakmica 7. kola prvenstva.

- Zahvalio bih se ljudima iz Proma koji su nam izišli u susret radi naših obveza u Drugoj ABA ligi i odgodili ovu utakmicu, kazao je Vujanović te komentirao protivnika:

- Dobra su ekipa, imaju tri Amerikanca, na svom terenu vrlo nezgodni. Protiv Sparsa u Sarajevu su izgubili u zadnjoj minuti. I bez obzira na njihov posljednji poraz od Mladosti moramo biti oprezni te zadržati koncentraciju i agresiju kao protiv Kaknja, istaknuo je Vujanović.

Široki će u osam dana odigrati tri utakmice, poslije Kaknja u subotu te Proma u srijedu, za vikend gostuju i Bosni u Sarajevu.

- Imamo dva teška gostovanja i moramo nastojati nastaviti sa ritmom u kojem mi možemo i moramo igrati, odnosno agresivno s puno trčanja. Jako dobro smo odigrali protiv Kaknja i sad moramo tako nastaviti, zaključio je Damir Vujanović. Er.B.

Dario Drežnjak

Nikolić: Najnaporniji tjedan ove sezone

U susretu ekipa iz Hercegovine Leotar je u Trebinju bio bolji od Zrinjskog sa 94:77. Leotar su do pobjede predvodili Stefan Mijović s 26 poena i Božo Đurasović sa 17. Kod Zrinjskog je najbolji bio Luka Anđušić sa 16 poena.

- Čestitao bih Leotaru na zasluženoj pobjedi, ali i mojim momcima koji su pronašli snagu da odigraju ovu utakmicu nakon najnapornijeg tjedna ove sezone. Leotar je odigrao dobro, iskoristili su našu iscrpljenost i greške koje su iz toga proizlazile i zasluženo upisali bodove. Na nama je sada da se dobro odmorimo i da se dobro pripremimo za utakmicu protiv Borca u subotu. Radi se o ekipi koja je ove sezone uložila ogromna financijska sredstva. Abaligaš koji je u usponu forme od dolaska novog trenera. Oni dolaze nakon dvije vezane pobjede, a mi nakon dva vezana poraza. Nadam se dobroj i neizvjesnoj utakmici do samog kraja, rekao je trener Plemića Neven Nikolić.