Dnevni.ba - PRELOADER

Washington objavljuje novi paket vojne pomoći Ukrajini od 125 miliona dolara

23 Kol 2024


Washington objavljuje novi paket vojne pomoći Ukrajini od 125 miliona dolara
Oružje

Washington bi u petak mogao objaviti novi paket vojne pomoći Ukrajini vrijedan 125 miliona dolara, javila je novinska agencija Associated Press pozivajući se na anonimne izvore.

Kako se navodi u agencijskoj vijesti, paket bi mogao uključivati ​​projektile protivzračne odbrane, municiju za topničke raketne sisteme visoke mobilnosti (HIMARS), protivtenkovsko oružje Javelin, sisteme i opremu za borbu protiv dronove i protivelektroničko ratovanje, kao i artiljerijske granate od 155 milimetara i 105 milimetara.

Koordinator Vijeća nacionalne sigurnosti za strateške komunikacije u Bijeloj kući John Kirby izjavio je 15. augusta da Washington planira osigurati dodatni paket vojne pomoći Ukrajini "u narednim sedmicama".

Prije toga, novine Politico javile su, pozivajući se na osobe upoznate s tim pitanjem, da je Washington otvoren za isporuku Ukrajini raketa zrak-zemlja (JASSM), iako još nije donesena konačna odluka, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


PAPA FRANJO

Papa Franjo se iznenada pojavio u javnosti

Papa Franjo, koji se oporavlja od obostrane upale pluća, u subotu je napravio još jedan ne...

12 Tra 2025

SRBIJA

Otac i sin pretučeni u Srbiji nakon što su vučićevcima doviknuli "pumpaj"

OTAC i sin, Bane i Aca Jevtić, pretučeni su danas u selu Krćevac, na izlasku iz Topole, nakon što...

12 Tra 2025

PREGOVORI

Amerikanci i Iranci 2 sata pregovarali o nuklearnom naoružanju. "Blizu smo dogovora"

NUKLEARNI pregovori Irana i Sjedinjenih Država, održani kako bi se zaustavila eskalacija iranskog...

12 Tra 2025