Dnevni.ba - PRELOADER

Željko Bakalar izabran za novog predsjednika SIP-a BiH

30 Lip 2020


Željko Bakalar izabran za novog predsjednika SIP-a BiH

Središnje izborno povjerenstvo BiH (SIP BiH) je na današnjoj sjednici, sa šest glasova za i jednim  nevažećim listićem, izabrala Željka Bakalara za novog predsjednika SIP-a BiH.

Novi predsjednik SIP BiH biran je između članova SIP BiH iz reda hrvatskog naroda.  

Dosadašnja predsjednica SIP BiH Vanji Bjelica-Prutina je na početku sjednice kazala da se u skladu s članom 2.6 Izbornog zakona BiH, predsjednik Centralne izborne komisije BiH bira iz reda članova SIP BiH.

Napomenula je da po jedan član SIP BiH iz reda Hrvata, Bošnjaka, Srba, i član iz reda ostalih obavlja funkciju predsjednika SIP BiH po principu rotacije i to jedanput u sedam godina, u trajanju od 21 mjesec.

Dodala je da, s obzirom na to da njoj kao predsjednici SIP BiH mandat ističe danas, bilo potrebno izvršiti izbor novog predsjednika SIP BiH iz reda hrvatskog naroda, koji će tu funkciju preuzeti 1. srpnja 2020. godine.

BIH


Jablanica domaćin spasilačke vježbe "Za svaki ljudski život 2026"

Celika spasilačka vježba, održana danas u Jablanici, točnije na Grabovičkomu jezeru, odnosno Pren...

5 h 36 min

Kongres Svjetskog saveza dijaspore BiH: Potrebna jača saradnja bh. institucija i iseljeništva

    BHRT   Pregled programa   ЋИРИЛИЦА  04.07.2026, ...

6 h 49 min

Preminuo mladić koji je pao s krova vozila tijekom proslave u Sarajevu

Mladić D. H. (21), koji je teško ozlijeđen nakon pada s krova vozila tijekom proslave pobj...

7 h 32 min