Zrinjski: A sada... nešto sasvim drukčije

14 Ruj 2020

Priželjkivana pobjeda je došla, fokus se prebacuje na Olimpiju, na jedan sasvim drukčiji izazov i u tom kontekstu snaga Zrinjskog i dalje je nepoznanica… a duel će odlučiti gostujućih 90 minuta.

Nije Zrinjski briljirao u prvih pet prvenstvenih utakmica pa ni u ovoj najsvježijoj, šestoj – protiv Mladosti. Ali ono što je najvažnije, za vikend su upisana tri nova boda, napravljen je pomak na tabeli, kupljen je mir za dalje, postavljen je preduvjet za dobru utakmicu na stadionu Stožice ovog četvrtka od 18.30. Atmosfera je u uzlaznoj putanji, ali i dalje treba biti oprezan u najavama, jer nadolazeća utakmica bit će specifična, nešto novo ove sezone.

Konačno treći i četvrti strijelac

- Najvažnije da smo pobijedili, ustvrdio je nakon 2:0 protiv Mladosti pomoćni trener Nenad Gagro.
Dva naprema nula, rezultat je koji su potpisali Ivančić, koji je tako drugu utakmicu zaredom zabio (nakon Differdangea), opet glavom, te Bilbija koji se u subotu ispromašivao i kojem je to također bio prvi prvenstveni gol – obojicu je poslužio Filipović. Njih dvojica pridružili su se dotad jedinom prvenstvenom strijelcu Plemića, Mašiću, što je situacija koju skoro pa treba proslaviti – jer predugo se činilo da nitko drugi ne zna zabiti, da tog trećeg i četvrtog strijelca nema u ekipi. Dakle, to je jedan plus, ne i jedini koji smo mogli izvući iz ove pobjede, treće u Premijer ligi.
Još jedan je svježe stečena stabilnost, jer trijumf protiv Mladosti, bila je treća vezana utakmica u kojoj je Plemstvo slavilo – nakon Slobode (1:0) i Differdangea (3:0). Mogli bismo naći još koju pozitivu, ali bilo bi to nategnuto. Što će reći – sada idu one okolnosti koje uoči Olimpije možemo okarakterizirati okolnostima koje nisu olakotne… koje su otegotne.

Da, ima i zabrinjavajućih detalja

- Kao i u prošlim domaćim utakmicama, nismo iskoristili veliki broj prilika, ali srećom jesmo dvije… imali smo i igrača više, ali energetski je Mladost bila jako dobra i to su nadomjestili, komentirao je Gagro.
Dakle, realizacija i dalje šteka, a ne bismo mogli ustvrditi ni to da je Zrinjski fizički moćan, sigurno ne toliko da iskoristi 75 minuta na travnjaku s igračem više (u 15. minuti u svlačionicu je morao Mahmić). Detalji su to koji Mostarcima uoči druge ovosezonske europske utakmice ne olakšavaju posao, kao što se može ustvrditi i za ozljedu standardnog stopera Tomislava Barbarića. Radi se o preponi, a koliko je nezgodno, tek se treba vidjeti. Vrlo, vrlo vjerojatno neće zaigrati u Ljubljani, gdje čeka, opet naglašavamo, jedana drukčija utakmica – drukčija od svih dosad odrađenih ove sezone.

'Idemo po prolaz'

- Već smo ih skautirali, poznajemo neke igrače… idemo po prolaz, a vidjet ćemo što će biti, pogledao je Gagro prema Ljubljani.
Nije ovim riječima puno otkrio. S ovim da poznaju neke igrače mislio je na bivšeg ofenzivca Širokog Dražena Bagarića, bivšeg defanzivca Širokog Marka Perkovića, bivšeg napadača Hajduka Antu Vukušića. A konstatacijom 'idemo po prolaz' rekao je samo to – sve je jasno. To je morao reći, jer Olimpija nije rival s kojim se ne bi trebalo moći igrati, što će reći da je tu velika šansa da se izbori plasman u 3. kolo kvalifikacija za Europsku ligu u kojima će čekati bolji iz duela kazahstanskog Kaysar Kyzylorda i ciparskog APOEL-a.
No činjenica da je ovo prva ovosezonska europska utakmica u kojoj Zrinjski nije favorit, da se igra na strani i da će opet (kao i protiv Differdangea, kao i u 3. kolu) sve biti riješeno u 90 minuta… a igrat će se za 280.000 eura, koliko UEFA nagrađuje za plasman u treću rundu.