ZRINJSKI - ASTON VILLA 1:1 Prigodan oproštaj od Europe (video)

14 Pro 2023

KONFERENCIJSKA LIGA ZRINJSKI POD BIJELIM BRIJEGOM REMIZIRAO S ASTON VILLOM (1:1)

Još jedna srčana partija Mostaraca u Europi bila je dovoljna za bod protiv ekipe koja je prošlog tjedna srušila Manchester City i Arsenal!

Piše: Slaven Nikšić
desk@dnevni-list.ba

Ispunjen stadion, veliki protivnik, još jedna srčana partija – bio je to primjeren oproštaj Zrinjskog od Europe, još i više jer je protiv Aston Ville, u zadnjem, 6. kolu Skupine E Konferencijske lige, osvojen bod (1:1).

Za kraj balade, za kraj nogometne bajke – remi. Itekakav remi. Jer Zrinjski je u Mostaru odigrao 1:1 protiv moćne Aston Ville, jedne od najboljih ekipa svijeta, momčadi koja je prošlog tjedna u periodu od četiri dana srušila Manchester City i Arsenal!

U povijest će otići da su protiv najjačeg rivala Zrinjskog ikad, uz dortmundsku Borussiju i Derby County jednu od najvećih ekipa koja je gostovala u Mostaru, startali: Marić, Čanađija, Ćorluka, Zlomislić, Radić, Malekinušić, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Memija, Bilbija. S druge strane, trofejni Baskijac Unai Emery, u startnih postavi gurnuo je ovih 11: Marschall, Cash, Konsa, Douglas, Pau Torres, Moreno, Diaby, Zaniolo, Duran, Dendonker, Ramsey.

Bila je to 14. ovosezonska partija Zrinjskog u Europi i već 32. u svim natjecanjima

U prvom poluvremenu, bilo je to jedno oprezno odmjeravanje snaga, s tim da je bilo očito da se Villa štedi... Tek  bi na trenutke, kada bi Englezi jurnuli naprijed, postalo jasno tko je gazda na terenu. Opasni su bili Cash i Zaniolo, Marić je dobro intervenirao.

U nastavku slična priča - do ulaska u igru McGinna, strijelca iz Birminghama, koji je u 61. minuti asistirao Zaniolu za 0:1. U 75. Zrinjski je nakon par dobrih akcija mogao uzvratiti, no Ćorluka je bio malčice neprecizan, da bi Marić na drugoj strani morao intervenirati već u idućem napadu.

Zavatrilo je u samoj završnici, Hrvanović u 81. minuti bio u velikoj prilici nakon velike greške vratara Marschalla, da bi u 87. Malekinušić 'skinuo paučinu' za konačnih 1:1 (gol pogledajte OVDJE). Za četvrti bod u prvom nastupu nekog bh. kluba u UEFA-inim skupinama...

Emocije će još neko vrijeme kuljati u Gradu na Neretvi, ali Pod Bijelim brijegom, brzo ih, vrlo brzo moraju zatomiti – jer Zrinjski u ponedjeljak čeka domaći derbi sa Sarajevom, rezultatski daleko važnija utakmica od ove s Villom. Utakmica na kojoj će se postaviti scena za proljetni nastavak borbe za naslov u kojoj Borac ima već solidnih sedam bodova viška.