Dnevni.ba - PRELOADER

Zrinjski: Odgurnuli Sarajevo na minus pet

18 Pro 2023

Zrinjski je svojoj zadnjoj utakmici godine, zadnjoj utakmici Premijer lige BiH u 2023. uopće, u Mostaru savladao Sarajevo 2:0.

Mostarci su mogli povesti već u 34. minuti, no udarac Bilbije s bijele točke uz pomoć vratnice skinuo je Rogić, no najbolji strijelac Premijer lige za to se iskupio već u 40. - nakon asistencije Memije koji je nadvisio obranu gostiju i asistirao za vodstvo.

Posao je već do poluvremena tpraktički bio završen, kada je Zlomislić najbolje reagirao nakon ubačaja Kiša iz prekida.

Zrinjski se na ovaj način učvrstio na drugoj poziciji te odgurnuo Sarajevo na minus pet.

Bila je ovo moguće i zadnja utakmica na klupi Marija Ivankovića, koji je preuzeo momčad nakon razilaska kluba sa Krunoslavom Rendulićem, a ispostavi li se da jeste - Plemiće bi mogao preuzeti crnogorski stručnjak Željko Petrović koji je u kombinacije uskočio nakon spekulacija da će klupu prvaka preuzeti Stjepan Tomas, a onda i Ante Čačić...

Kako god bude, u Zrinjskom na ovu godinu mogu biti ponosni - osvojili su duplu krunu, izborili prvu europsku jesen i u sklopu nje savladali AZ (4:3) te četiri dana prije ove pobjede nad Sarajevom remizirali s Aston Villom (1:1).